dr n. med.

Zbigniew Lipczyk

Ortopeda, Ortopeda dziecięcy

74 opinie +dodaj

Umów wizytę 58 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiadam specjalizację II z dziedziny ortopedii i traumatologii (1991), Mam umiejętności eksperckie z dziedziny ultrasonografii… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiadam specjalizację II z dziedziny ortopedii i traumatologii (1991), Mam umiejętności eksperckie z dziedziny ultrasonografii ortopedycznej poświadczone przez Polskie Towarzystwo Ultrasonografii.
  W 1995 r. uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej: „Algorytm diagnostyczno – terapeutyczny dysplazji stawu biodrowego”.
  Od 2005 roku pełnię funkcję Zastęcy Kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologiii z Pododdziałem Chirurgii Ręki W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polkli w Łodzi..
  W trakcie ponad 25 letniej praktyce lekarskiej ortopedycznej wprowadziłem szereg zasad i schematów postępowania leczniczego do naszej kliniki, które obecnie są zasadami postępowania stosowanymi powszechnie w województwie łódzkim, a także w Polsce.
  Będąc jednym z pionierów ultrasonografii ortopedycznej w Łodzi, zacząłem wykonywac usg stawów biodrowych w ramach Wojewódzkiej Poradni Preluksacyjnej w 1988 roku. Były to pierwsze badania usg stawów biodrowych wykonywane w Łodzi. Po obronie mojego doktoratu w 1995 roku, obowiazywac zaczął schemat opracowany przeze mnie postępowania terapeutycznego w rozwojowej dysplazji stawu biodrowego.
  Interesując się leczeniem mózgowego porażenia dziecięcego wyjechałem na staż do Szwarzenbruck, Niemcy. Tam oprócz korzyści pozanania nowych mertod operacyjnych poznałem możliwości wspomagania leczenia rehabilitacyjnego stosowniem wstrzykiwań do wyselekcjonowanych mięśni toksyny botulinowej. Po odbyciu stosownych szkoleń pod okiem największych sław tej dziedziny (Florian Heinen, Ludwig-Maximilians-Universität München) w 2002 roku zainicjowałem podawanie toksyny botulinowej u dzieci z m.p.d. w Łodzi. Wykonałem szerg badań klinicznych z jej zastosowniem uwieńczonych prezentacjami w Kanadzie i publikacjami.
  Sam będąc czynnym sportowcem nie mogłem nie interesować się urazmi sportowymi w szczególnosci kolan. W 2007 roku w naszej klinice wdrożyłem leczenie urazów kolan u dzieci małoinwazyjną technikę artroskopii. Zawodnicy licznych klubów sportowch wojeówdztwa łódzkiego (piłkarze ręczni KS „ANILANA”; piłkarze nożni KS Paradyż, ŁKS, karatecy wszystkich łodzkich klubów) korzystali z moich usług w zakresie nleczenia nastepstw urazów kolan ( rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, uszkodzenia łąkotek itp.) Nauki w dziedzinie artroskopii pobierałem od moich kolegów z łodzi, ale takz od mistrzów z tej dziedziny: Michael Strobel, Thore Zantop (Platting, Niemcy).
  Moją wiedzę teoretyczną w leczeniu wad rak i stóp, chirurgii ręki zdobywałem na kursach mikrochorurgii, chirurgii plastycznej w Polanicy zdrowju (prof. dr hab. Kazimierz Kobus). Doświadczenia wielu lat operowania tych pacjentów zaowocowały moim najwiekszym sukcesem – replantacją odciętej stopy u 6 letniej dziewczynki zakończonej pełnym sukcesem i powrotem do zdrowia.
  Leczenia choroby zwyrodnieniowej to mój kolejny obszar zainteresowń. Coraz wieksze możliwości leczenia tych chorób stwarzają lawiono pojawiajace się doniesienia z ośrodków naukowych. Dotyczą one lecznia farmakologicznego, małoinwazyjnych metod operacyjnych, wreszcie operacji korekcyjnych, na końcu wymieniając endoprotezy. Postęp w tej dziedzinie jest coraz większy i nalezy to bardzo indywidualnie dobrac sposób leczenia co jest kluczem do osiągnięcia suklcesu.
  O jeszcze jednym zagadnieniu chciałbym wspomnieć. To leczenie zapaleń stawów w przebiegu MiZS i RZS podawaniem komórek macierzystych Jest to nowa forma leczenia, która jest całkowicie nowatorska w skali światowej. Wprowadziłem ja w 2013 roku i do tej poray uzyskujemy całkime dobre wyniki. Jednakże obowiązuje to ścisła współpraca z lekarzem reumatologiem.
  Moje doświadczenie to wykonanie przeze mnie ponad 10.000 operacji !
  Wielu moich uczniów uczestniczących w kursach, szkoleniach, odbywających staże, uczących się ode mnie nowych technik operacyjnych, są dziś ordynatorami, zastępcami, konsultantami w wielu ośrodkach w Polsce i zagranicą np. w Anglii.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Nagrody i wyróżnienia

 • ZŁoty Medal "Za wybitne osiagnięcia sportowe dla Polski" 1993 r.

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
74 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Bil-med Centrum Specjalistyczne, II piętro w budynku Miejskiego Centrum Medycznego "Górna" ( UWAGA!!! Nowy adres od 01.01.2017r )Usługa: konsultacja ortopedyczna (wizyta pierwszorazowa)

  Byłem z córką w sprawie jej zaawansowanej skoliozy.Doktor Lipczyk merytorycznie przygotowany,rzeczowy,konkretnie opisał dolegliwość i co zalecił.
  Polecam Pana doktora

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor Zbigniew Lipczyk uważnie wysłuchał mojego opisu choroby, po czym dokładnie zbadał manualnie oraz za pomocą USG, postawił diagnozę oraz opisał metody leczenia, uzasadnił i wyjaśnił konsekwencje wyboru, przepisał lekarstwa i określił w przybliżeniu dalszy tok postępowania - wszystko to odbywało się w atmosferze skupienia , rzeczowo, spokojnie i profesjonalnie. Pan Doktor wzbudził moje zaufanie, zamierzam kontynuować u Niego leczenie. Dziękuję. Barbara Drużbicka

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Bil-med Centrum Specjalistyczne, II piętro w budynku Miejskiego Centrum Medycznego "Górna" ( UWAGA!!! Nowy adres od 01.01.2017r )Usługa: chodzenie na palcach dziecka

  Wizyta bardzo konkretna. Uzyskałam wyczerpującą odpowiedz na każde zadane pytanie. Dodatkowo została mi przekazana informacja jakie ćwiczenia wykonywać z dzieckiem (łącznie z całym instruktarzem). Bardzo dobre podejście do trzyletniego dziecka, umiejętność nawiązania kontaktu z maluchem. Polecam

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  W czsie wizyty dr Lipczyk zbadał mnie dokładnie, wyjaśnił przyczyny dolegliwości i jak będzie przebiegało leczenie, przy tym jest miły i nie okazuje zniecierpliwienia gdy musi tłumaczyć jeszcze raz bo czegoś pacjent nie zrozumial. Polecam w 100%

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Bil-med Centrum Specjalistyczne, II piętro w budynku Miejskiego Centrum Medycznego "Górna" ( UWAGA!!! Nowy adres od 01.01.2017r )Usługa: konsultacja ortopedyczna (wizyta pierwszorazowa)

  Byłam z 3-letnią wnuczką. Pan doktor świetnie nawiązał z nią kontakt. Wizyta była rzeczowa, otrzymałam odpowiedź na wszystkie pytania. Jestem bardzo zadowolona.

 • E
  Lokalizacja: Bil-med Centrum Specjalistyczne, II piętro w budynku Miejskiego Centrum Medycznego "Górna" ( UWAGA!!! Nowy adres od 01.01.2017r )Usługa: problem z rzepka u 14 letniego chlopca.

  Pan dr Lipczyk jest bardzo rzeczowy, skupiony na pacjencie, bada dokładnie i tłumaczy sytuację jasno. Absolutnie godny polecenia.

 • Lokalizacja: Gabinet lekarskiUsługa: wada postawy

  Pelen profesjonalizm Pan doktor przesympatyczny, Odpowiedzial na wszystkie moje pytania i zalecil cwiczenia korygujace postawe i zlecil badania potrzebne w celu wyjasnienia mojej wady postawy.

 • A
  Lokalizacja: Bil-med Centrum Specjalistyczne, II piętro w budynku Miejskiego Centrum Medycznego "Górna" ( UWAGA!!! Nowy adres od 01.01.2017r )

  To z pewnością dobry specjalista i wierzę że wielu osobom potrafi pomóc, ale nie w przypadku stóp konsko-szpotawych. Na tym polu zawiodłam się całkowicie. Leczenie zaczęło się sprawnie i szybko, ale potem było już tylko gorzej. Skoro ktoś kiedyś opracował jakąś metodę która się sprawdza....to po co aż tak eksperymentować? Zmieniliśmy lekarza. Za długo by opowiadać.

  dr n. med. Zbigniew Lipczyk2017-10-20

  Mam 30 letnie doświadczenie w leczeniu stóp końsko-szpotawych. Myślę, że oprócz mnie na terenie województwa łódzkiego podobne ma tylko dwoje może troje ortopedów. Nie eksperymentuję, tylko leczę stopy końsko-szpotawe wg metody Ponsetiego. Jest to najskuteczniejsza metoda leczenia na całym świecie tej wady. Stopa końsko-szpotawa jest bardzo trudna do korekcji i każda wymaga indywidualnego podejścia. Zazwyczaj jednym z jej etapów jest konieczność operacyjnego przecięcia ścięgna Achillesa i często jest to jedyna interwencja operacyjna. Czasem jednak to nie wystarcza i pojawia się konieczność większych zabiegów operacyjnych. Jestem lekarzem ortopedą pracującym tylko prywatnie tzn. operuję też tylko prywatnie. Trudno jest prowadzić leczenie stopy i brać za nią pełną odpowiedzialność, gdy nie jest się jedynym leczącym, gdy leczenie operacyjne - przecięcie ścięgna Achillesa przeprowadza się ze względów finansowych na NFZ i wykonuje je ktoś inny. Osoba lecząca i wykonująca operacje wie dokładnie co chce skorygować i w jakim stopniu i z reguły wtedy wychodzi to dobrze. Z reguły, bo nigdy nikomu wszystkie operacje nie wychodzą dobrze. Jednak trudno jest wdrożyć kolejny etap leczenia, jeśli poprzedni nie spełnił twoich oczekiwań. Trzeba to leczenie dostosować do zaistniałej sytuacji i czasem ponownie wdrożyć leczenie operacyjne, a czasem udaje się to wyprowadzić na prostą dalej lecząc żmudnie zachowawczo. Leczenie wrodzonej stopy końsko-szpotawej trwa bardzo długo. Nawet jak wydaję się, że jest skorygowana w pełni to zdarzają się jej nawroty po kilku latach i pojawia się konieczność jej operowania. Ostateczny wynik leczenia znamy dopiero, gdy stopa zakończy wzrost. Mam nadzieję, że dziecko zakończy pomyślnie leczenie, czego rodzicom i dziecku życzę, bo tylko to jest najważniejsze.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Lekarzy SpecjalistówUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Niesłychanie dobry fachowiec ... a do tego ma niewiarygodną zdolność zjednywania sobie dzieci. Jako mama polecam z całą pewnością

 • Lokalizacja: Bil-med Centrum Specjalistyczne, II piętro w budynku Miejskiego Centrum Medycznego "Górna" ( UWAGA!!! Nowy adres od 01.01.2017r )Usługa: konsultacja ortopedyczna (wizyta pierwszorazowa)

  Dla mnie to jakies nieporozumienie. Prywatna wizyta, a czekałam z dzieckiem (niecały rok) 1,5h. Pan lekarz postanowił sobie zrobić przerwę na lunch w momencie kiedy miał poustawianych pacjentów. Dziecko wykończone po wizycie. Samo badanie też wyglądało nie ciekawie, dziecko krzyczało bo najzwyczajniej w świecie bolało go badanie. Nie polecam, nic czego nie wiedziałam się nie dowiedziałam.