dr n. med.

Zbigniew Lipczyk

Ortopeda, Ortopeda dziecięcy

77 opinii +dodaj

Umów wizytę 53 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiadam specjalizację II z dziedziny ortopedii i traumatologii (1991), Mam umiejętności eksperckie z dziedziny ultrasonografii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
77 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: ból barku

  Niestety nie mogę ocenić leczenia u Pana doktora pozytywnie mimo iż był on bardzo miły i sympatyczny co się rzadko zdarza. Na leczenie u Pana doktora zmarnowałem sporo pieniędzy - na wizyty i leki, które nic, a nic nie dały. Co gorsza - zmarnowałem 2 miesiące cennego czasu, gdyż jestem sportowcem, więc nie muszę tłumaczyć jak bardzo zależy na czasie i szybkiej diagnozie. Jestem bardzo rozczarowany bo zaufałem doktorowi w 100%, został mi on polecany oraz wszędzie miał dobre opinie. Mój bark leczył lekami, które swoje kosztowały, a kompletnie nic nie dały. Następnie dostałem sterydy,które również się nie sprawdziły. Według doktora po sterydach miałem być już zdrowy. Jeżeli jednak coś by się nie udało to " mieliśmy myśleć dalej", a w planach były zabiegi z osocza. Po tym okresie zmieniłem lekarza i udałem się do dwóch innych Łódzkich lekarzy, którzy natychmiast powiedzieli co mi jest, opisali problem i stwierdzili, że leki i sterydy to zmarnowany czas i ratuje mnie tylko operacja i ogólnie byli mocno zdziwieni podjętym leczeniem doktora Lipczyka. Co ciekawe tylko doktor Lipczyk jako jedyny nie spojrzał nawet na mój rezonans tylko sam opis. Nie muszę mówić, że pozostali lekarze, pierwsze co zrobili to obejrzeli płytę, na której od razu było widać co mi jest. W tej chwili jestem po operacji i rokowania są bardzo dobre. Nie rozumiem dlaczego doktor mnie tak prowadził. Inni lekarze po minucie wizyty stwierdzili: uszkodzenie typu slap kwalifikujące się do operacji.

  Zbigniew Lipczyk2018-02-23

  Zawsze leczenie zaczyna się od postawienia diagnozy. Jeśli badanie lekarskie wskazywało na możliwość występowania jednej z trzech przyczyn wystąpienia dolegliwości, a opis rezonansu wykluczał uszkodzenie, o którym pacjent wspominał, to automatycznie odrzuciłem rozpoznanie kwalifikujące się do leczenia operacyjnego. Wdrożone zostało leczenie farmakologiczne, które powinno zadziałać na obie pozostałe przyczyny. Dopiero, gdyby okazało się, że leki nie działają musiałbym rozważyć fakt, iż opisujący MRI popełnił błąd i osobiście zweryfikować wynik. Jednakże zgodnie ze specjalizacjami to radiolodzy opisują wyniki i mają do opisywania znacznie lepszy sprzęt komputerowy niż jest w gabinetach. Ludziom trzeba wierzyć i nie można wszystkich i wszystkiego weryfikować. Ja zawsze sprawdzam opis MRI z moją oceną rezonansu, gdy planuję zabieg operacyjny -żeby takiego błędu w odwrotna stronę nie było. Do tego etapu leczenia jednak nie doszło. Prostsze zadanie mieli moi koledzy, którzy wiedzieli już o tym, iż farmakologia nie zadziałała i trzeba osobiście szukać przyczyny w rezonansie. Natomiast ich komentarze były nie na miejscu. Wie o tym każdy student medycyny, iż najpierw zbiera się wywiad ( rozmawia z pacjentem) potem bada się jego, a na końcu ogląda badania dodatkowe, żeby nimi się nie zasugerować przed zbadaniem pacjenta. Jeśli więc jako pierwsze na wizycie zrobili moi koledzy to obejrzeli płytę to .... pozostawię bez komentarza. Cieszę się jednak, że mogli panu pomóc, bo pana zdrowie jest tu najważniejsze.

 • 1
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo kompetentny i kontaktowy. W wyczerpujący sposób tłumaczy samo badanie oraz udziela porad i wskazówek.

 • W
  Lokalizacja: Bil-med Centrum Specjalistyczne, II piętro w budynku Miejskiego Centrum Medycznego "Górna"

  Doskonały specjalista. To jest mój a potem mojej rodziny ortopeda już od co najmniej kilkunastu lat. Najpierw pomagał/leczył mnie jako sportowca. Teraz jak tylko potrzeba opinii ortopedy chodzę do niego z moimi dziećmi. Podczas każdej wizyty porządne i dokładne badanie a potem dokładny i konkretny opis co się dzieje i jak sobie z tym radzić.

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Bil-med Centrum Specjalistyczne, II piętro w budynku Miejskiego Centrum Medycznego "Górna"Usługa: konsultacja ortopedyczna (wizyta pierwszorazowa)

  Byłem z córką w sprawie jej zaawansowanej skoliozy.Doktor Lipczyk merytorycznie przygotowany,rzeczowy,konkretnie opisał dolegliwość i co zalecił.
  Polecam Pana doktora

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor Zbigniew Lipczyk uważnie wysłuchał mojego opisu choroby, po czym dokładnie zbadał manualnie oraz za pomocą USG, postawił diagnozę oraz opisał metody leczenia, uzasadnił i wyjaśnił konsekwencje wyboru, przepisał lekarstwa i określił w przybliżeniu dalszy tok postępowania - wszystko to odbywało się w atmosferze skupienia , rzeczowo, spokojnie i profesjonalnie. Pan Doktor wzbudził moje zaufanie, zamierzam kontynuować u Niego leczenie. Dziękuję. Barbara Drużbicka

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Bil-med Centrum Specjalistyczne, II piętro w budynku Miejskiego Centrum Medycznego "Górna"Usługa: chodzenie na palcach dziecka

  Wizyta bardzo konkretna. Uzyskałam wyczerpującą odpowiedz na każde zadane pytanie. Dodatkowo została mi przekazana informacja jakie ćwiczenia wykonywać z dzieckiem (łącznie z całym instruktarzem). Bardzo dobre podejście do trzyletniego dziecka, umiejętność nawiązania kontaktu z maluchem. Polecam

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  W czsie wizyty dr Lipczyk zbadał mnie dokładnie, wyjaśnił przyczyny dolegliwości i jak będzie przebiegało leczenie, przy tym jest miły i nie okazuje zniecierpliwienia gdy musi tłumaczyć jeszcze raz bo czegoś pacjent nie zrozumial. Polecam w 100%

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Bil-med Centrum Specjalistyczne, II piętro w budynku Miejskiego Centrum Medycznego "Górna"Usługa: konsultacja ortopedyczna (wizyta pierwszorazowa)

  Byłam z 3-letnią wnuczką. Pan doktor świetnie nawiązał z nią kontakt. Wizyta była rzeczowa, otrzymałam odpowiedź na wszystkie pytania. Jestem bardzo zadowolona.

 • E
  Lokalizacja: Bil-med Centrum Specjalistyczne, II piętro w budynku Miejskiego Centrum Medycznego "Górna"Usługa: problem z rzepka u 14 letniego chlopca.

  Pan dr Lipczyk jest bardzo rzeczowy, skupiony na pacjencie, bada dokładnie i tłumaczy sytuację jasno. Absolutnie godny polecenia.

 • Lokalizacja: Gabinet lekarskiUsługa: wada postawy

  Pelen profesjonalizm Pan doktor przesympatyczny, Odpowiedzial na wszystkie moje pytania i zalecil cwiczenia korygujace postawe i zlecil badania potrzebne w celu wyjasnienia mojej wady postawy.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiadam specjalizację II z dziedziny ortopedii i traumatologii (1991), Mam umiejętności eksperckie z dziedziny ultrasonografii ortopedycznej poświadczone przez Polskie Towarzystwo Ultrasonografii.
  W 1995 r. uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej: „Algorytm diagnostyczno – terapeutyczny dysplazji stawu biodrowego”.
  Od 2005 roku pełnię funkcję Zastęcy Kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologiii z Pododdziałem Chirurgii Ręki W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polkli w Łodzi..
  W trakcie ponad 25 letniej praktyce lekarskiej ortopedycznej wprowadziłem szereg zasad i schematów postępowania leczniczego do naszej kliniki, które obecnie są zasadami postępowania stosowanymi powszechnie w województwie łódzkim, a także w Polsce.
  Będąc jednym z pionierów ultrasonografii ortopedycznej w Łodzi, zacząłem wykonywac usg stawów biodrowych w ramach Wojewódzkiej Poradni Preluksacyjnej w 1988 roku. Były to pierwsze badania usg stawów biodrowych wykonywane w Łodzi. Po obronie mojego doktoratu w 1995 roku, obowiazywac zaczął schemat opracowany przeze mnie postępowania terapeutycznego w rozwojowej dysplazji stawu biodrowego.
  Interesując się leczeniem mózgowego porażenia dziecięcego wyjechałem na staż do Szwarzenbruck, Niemcy. Tam oprócz korzyści pozanania nowych mertod operacyjnych poznałem możliwości wspomagania leczenia rehabilitacyjnego stosowniem wstrzykiwań do wyselekcjonowanych mięśni toksyny botulinowej. Po odbyciu stosownych szkoleń pod okiem największych sław tej dziedziny (Florian Heinen, Ludwig-Maximilians-Universität München) w 2002 roku zainicjowałem podawanie toksyny botulinowej u dzieci z m.p.d. w Łodzi. Wykonałem szerg badań klinicznych z jej zastosowniem uwieńczonych prezentacjami w Kanadzie i publikacjami.
  Sam będąc czynnym sportowcem nie mogłem nie interesować się urazmi sportowymi w szczególnosci kolan. W 2007 roku w naszej klinice wdrożyłem leczenie urazów kolan u dzieci małoinwazyjną technikę artroskopii. Zawodnicy licznych klubów sportowch wojeówdztwa łódzkiego (piłkarze ręczni KS „ANILANA”; piłkarze nożni KS Paradyż, ŁKS, karatecy wszystkich łodzkich klubów) korzystali z moich usług w zakresie nleczenia nastepstw urazów kolan ( rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, uszkodzenia łąkotek itp.) Nauki w dziedzinie artroskopii pobierałem od moich kolegów z łodzi, ale takz od mistrzów z tej dziedziny: Michael Strobel, Thore Zantop (Platting, Niemcy).
  Moją wiedzę teoretyczną w leczeniu wad rak i stóp, chirurgii ręki zdobywałem na kursach mikrochorurgii, chirurgii plastycznej w Polanicy zdrowju (prof. dr hab. Kazimierz Kobus). Doświadczenia wielu lat operowania tych pacjentów zaowocowały moim najwiekszym sukcesem – replantacją odciętej stopy u 6 letniej dziewczynki zakończonej pełnym sukcesem i powrotem do zdrowia.
  Leczenia choroby zwyrodnieniowej to mój kolejny obszar zainteresowń. Coraz wieksze możliwości leczenia tych chorób stwarzają lawiono pojawiajace się doniesienia z ośrodków naukowych. Dotyczą one lecznia farmakologicznego, małoinwazyjnych metod operacyjnych, wreszcie operacji korekcyjnych, na końcu wymieniając endoprotezy. Postęp w tej dziedzinie jest coraz większy i nalezy to bardzo indywidualnie dobrac sposób leczenia co jest kluczem do osiągnięcia suklcesu.
  O jeszcze jednym zagadnieniu chciałbym wspomnieć. To leczenie zapaleń stawów w przebiegu MiZS i RZS podawaniem komórek macierzystych Jest to nowa forma leczenia, która jest całkowicie nowatorska w skali światowej. Wprowadziłem ja w 2013 roku i do tej poray uzyskujemy całkime dobre wyniki. Jednakże obowiązuje to ścisła współpraca z lekarzem reumatologiem.
  Moje doświadczenie to wykonanie przeze mnie ponad 10.000 operacji !
  Wielu moich uczniów uczestniczących w kursach, szkoleniach, odbywających staże, uczących się ode mnie nowych technik operacyjnych, są dziś ordynatorami, zastępcami, konsultantami w wielu ośrodkach w Polsce i zagranicą np. w Anglii.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Nagrody i wyróżnienia

 • ZŁoty Medal "Za wybitne osiagnięcia sportowe dla Polski" 1993 r.

Choroby

więcej