Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

EPO Rehabilitacja Bielsko
Budowlanych 1, Bielsko-Biała

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Pozostałe usługi


Budowlanych 1, Bielsko-Biała

Od 80 zł

EPO Rehabilitacja Bielsko



Budowlanych 1, Bielsko-Biała

Od 80 zł

EPO Rehabilitacja Bielsko



Budowlanych 1, Bielsko-Biała

Od 80 zł

EPO Rehabilitacja Bielsko



Budowlanych 1, Bielsko-Biała

Od 80 zł

EPO Rehabilitacja Bielsko



Budowlanych 1, Bielsko-Biała

Od 80 zł

EPO Rehabilitacja Bielsko



Budowlanych 1, Bielsko-Biała

Od 80 zł

EPO Rehabilitacja Bielsko



Budowlanych 1, Bielsko-Biała

EPO Rehabilitacja Bielsko



Budowlanych 1, Bielsko-Biała

Od 80 zł

EPO Rehabilitacja Bielsko



Budowlanych 1, Bielsko-Biała

Od 80 zł

EPO Rehabilitacja Bielsko



Budowlanych 1, Bielsko-Biała

Od 80 zł

EPO Rehabilitacja Bielsko

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem fizjoterapeutą kadry Polski w lekkiej atletyce, współpracuje z kadra Polski U16 siatkówki kobiet. Specjalizuje się w terapii manualnej, rehabil...

Zobacz pełen opis

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Wojciech Golik? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

5 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Obecnie zmagam się z kontuzją lewej stopy.
Trzy lata temu skręciłam kostkę pierwszy raz grając w siatkówkę. Nogę miałam unieruchomioną przez dwa tygodnie w szynie. Po tym czasie ból, obrzęk już się nie powtarzał.

Obecnie zmagam się z ponowną kontuzją, tej samej stopy.
Stało się to na koncercie, dokładnie miesiąc temu.
Koncert nie był w Polsce, w trakcie imprezy poczułam duży ból stopy. Myślałam, że po prostu przesiliłam ją i potrzebuje odpoczynku.
Tak się nie stało. W samolocie usnęłam, gdy się obudziłam, nie mogłam wstać. Wszystko wróciło z podwójnym bólem. Wróciłam do domu, przeleżałam dwa dni (nie zgłosiłam się do lekarza). Stopę smarowałam żelem (Lioton 1000), miałam uniesioną do góry i ją chłodziłam. Następnie wróciłam do pracy na jeden dzień (sobota). Praca stojąca, osiem godzin dziennie.
W niedzielę znów wszystko powróciło, nie lekceważąc, zgłosiłam się na pogotowie.
Zostało zrobione zdjęcie RTG- bez widocznych szczelin złamania. Rozpoznanie: Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł stawu skokowego i poziomu stopy- Skręcenie i naderwanie innych i nieokreślonych części stopy.
W zaleceniach, robić to co robiłam (plus kula) oraz zgłosić się do ortopedy. Tak też zrobiłam.

Lekarz ortopeda powtórzył zalecenia, dodana została orteza stabilizująca kostkę. Dostałam tydzień zwolnienia z pracy oraz zabiegi rehabilitacyjne (wirówkę stosowałam już dwa dni po konsultacji z ortopedą).

Po tygodniu, wróciłam do pracy. Nie było lekko z nogą, wykorzystywałam każda chwilę w domu by była uniesiona, chłodzona itd.
Po tygodniu objawy wróciły, na moje szczęście wykorzystałam majówkę by oszczędzić wysiłku. Udało się.
Przez tydzień nie odczuwałam bólu, obrzęk także się zmniejszył.
Etap rehabilitacji: dwa zabiegi "wirówki" do końca. (Razem było ich 10).

Czując się dobrze, pozwoliłam sobie odłożyć kulę na bok.
Do pracy wróciłam zaraz w sobotę (koniec majówki). Jeden dzień pracy wystarczył by wszystkie objawy wróciły.
Dosłownie wszystkie, było mi bardzo ciężko chodzić.

Oczywiście wróciłam już w poniedziałek do lekarza ortopedy. Jednocześnie kończąc swoją rehabilitację - wirówkę.

Lekarz ortopeda powtórzył moje zwolnienie na tydzień, wytłumaczył że to powracająca kontuzja skręcenia kostki. Podkreślił, iż noga potrzebuje intensywnej rehabilitacji.
Kolejne planowane zabiegi miałam dopiero we wrześniu, bo takie są kolejki. Nie zważywszy na to postanowiłam wykupić 10 zabiegów na laser. Dziś jestem po pierwszym zabiegu, chodzę o kuli.

Do ortopedy wracam na koniec tygodnia, w piątek.
Nie ukrywam, że należy mi na szybkim powrocie do formy.

Jestem w stałym kontakcie z lekarzem ortopedą, jednak chciałabym prosić o wskazówki co to rehabilitacji.

Czy mogę zrobić coś więcej niż zabiegi z laserem? Mam na myśli fizjoterapeutę, kinesiotaping czy inne. Czego nie należy łączyć? Co jest najbardziej skuteczne?

Proszę o odpowiedzi bazujące na doświadczeniu.
Dziękuję bardzo

Pierwszym problemem jest wsadzenie za pierwszym razem skręconego stawu skokowego do gipsu. Jeśli był to pierwszy uraz dodatkowo nie usprawniany, prawdopodobnie w tkankach usztywnionych obronnie należy szukać problemu. To że ból znika, nawet na lata, nie oznacza zniknięcia problemu. Zaburzony ślizg tkanek i przenoszenia sił może powodować kompensacje i bóle innych okolic ciała, dodatkowo staw skokowy może być ponownie skręcony, a duże przeciążenia powodować nawrót dolegliwość. Odpowiadnia terapia i powinno być od razu dużo lepiej. Pozdrawiam Wojciech Golik

mgr Wojciech Golik

Odczuwam silny ból guza kulszowego w lewym pośladku podczas siedzenia. Boli kość na której sie siedzi. Gdy wstaje bol ustepuje po chwili. Ból jednoczesnie promieniuje jedynie do pachwiny. Do stopy nie. Kregoslup tez raczej nie boli. Bol jest punktowy. Rtg l-s nie wykazalo zmian zwyrodnieniowych. Nie mogę usiedzieć dłużej niż kilka godzin. Ćwiczę na rollerze ale nic to nie pomaga. Siedze na miekkiej poduszce ale i to niewiele pomaga. Prosze o wskazowki jakie cwiczenia wykonac, czy wykonac badanie usg, jakie kroki poczynic aby bol zniknal?

Ból może być związany z kilkoma problemami. Na RTG mogło nic nie wyjść, bo problem nie dotyczy tkanki kostnej ani nawet odcinka lędźwiowego. Pierwsze pytanie czy ból pojawił się nagle czy stopniowo odczuwany. Czy występuje również podczas ruchu. Co jest go w stanie zmniejszyć? Czy występuje również w nocy. Stąd można stwierdzić czy to problem zapalny okolicy przyczepów mięśni do guza kulszowego. Nie oznacza to jednak, że tą okolice trzeba leczyć bo to też może wynikać z innych czynników. Usg może dać nam jakąś informację co to okolicy bólu, natomiast trzeba to skonsultować z fizjoterapeutą.
Pozdrawiam
Wojciech Golik

mgr Wojciech Golik

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania