Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Autonomia i Relacja Urszula Skowiniak

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Konsultacja psychologiczna (opis)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Od 2015 roku prowadzę prywatny gabinet psychoterapii gdzie zajmuję się psychoterapią psychodynamiczną dorosłych, doświadczających różnorodnych problem...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Psychoterapia
  • Terapia długoterminowa

Znajomość języków

  • Angielski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Powroźnicza 6/1b,

Autonomia i Relacja Urszula Skowiniak

pierwsza konsultacja dla osób rozważających podjęcie psychoterapii indywidualnej

20 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
A
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Autonomia i Relacja Urszula Skowiniak Inny

Pani Urszula jest świetną terapeutką. Pomogła mi przejść przez najtrudniejsze chwile w moim życiu, gdy cierpiałam po stracie ukochanej osoby. Dzięki psychoterapii stałam się bardziej wyrozumiała dla siebie, akceptuję swoje emocje i czuję, że potrafię sobie radzić w kryzysowych sytuacjach. Bardzo dziękuję za nasze spotkania - poświęcony czas, zrozumienie i poczucie bezpieczeństwa.

K
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Autonomia i Relacja Urszula Skowiniak psychoterapia indywidualna

Bardzo polecam współpracę z panią Urszulą.

Trafiłam do niej w stanie poczucia smutku, silnej bezsilności i lękliwości. Otrzymałam mądrą, adekwatną i budującą pomoc. Spojrzałam na swoje problemy z szerszej perspektywy, zrozumiałam, z czego wynikają, zobaczyłam prawdę o sobie, której już nie dało się od-zobaczyć ;), i odkryłam, jak sobie z tym poradzić. Moja praca nad sobą trwa dalej, ale to dzięki terapii odnalazłam na to zasoby i wytyczyłam kierunek, w którym chcę zmierzać.

Piszę z perspektywy 10 miesięcy po zamknięciu terapii. W tym czasie zakończyłam krzywdzącą relację, zawalczyłam o odzyskanie innej i zadbałam o te, które są dla mnie naprawdę ważne i wzmacniające - a także o siebie w tych relacjach. Ustaliłam swoje priorytety, poprosiłam o wsparcie i dokończyłam wiele rozgrzebanych życiowych projektów.

Dodatkowo znacząco wzrosły moje:
- poczucie własnej wartości,
- pewność siebie,
- asertywność,
- sprawczość,
- spontaniczna ekspresja,
- umiejętność identyfikowania, nazywania, wyrażania własnych emocji i potrzeb w sposób nielękliwy i niekrzywdzący innych,
- odwaga do próbowania nowych rzeczy i proszenia o pomoc.

Na co dzień noszę w sobie spokój, poczucie bezpieczeństwa i entuzjazm. W obliczu kłopotów nie reaguje już bezradnością, wycofaniem i paraliżującym lękiem, tylko szukam konkretnych rozwiązań. Zyskałam jakość życia, jakiej nigdy wcześniej nie spodziewałam się osiągnąć, za co jestem ogromnie wdzięczna!

Terapia jest wymagającym wyzwaniem, ale pod okiem pani Urszuli jest to bezpieczna i pełna budujących zwrotów akcji podróż :) A potem? Potem jest już tylko lepiej!

mgr Urszula Skowiniak

Pani Klaudio,
Bardzo dziękuję za Pani szczegółowy komentarz. Ogromnie się cieszę, że po pracy jaką włożyła Pani w terapię efekty i poczucie zmiany w Pani życiu są tak znaczące. Nieustannie trzymam kciuki i życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam, Urszula Skowiniak

A
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Autonomia i Relacja Urszula Skowiniak psychoterapia indywidualna

Prawie 3 lata terapii. Zmiany? Poprawa świadomości. Zrozumienie problemu nic nie zmienia. Czułam totalna samotność podczas terapii. Nie czułam wsparcia. Często nie czułam się słuchana. Mimo moich próśb i sygnałów, bezradności, nie otrzymałam pomocy w znalezieniu strategii rozwiązania problemu. Nie oczekiwałam przepisu na życie. Tylko pomocy w szukaniu rozważania problemu w sensie praktycznym. Więcej wiedzy uzyskałam z książek niż od Pani Urszuli. Pani psycholog nie widziała u mnie początków depresji. Dzisiaj ta choroba ma u mnie ciężkie stadium. Większa pomoc psychologiczna jak i psychiatryczna uzyskałam od psychiatry. Bo ktoś mnie wysłuchał i realnie chce pomoc. Psychiatra widząc ze jestem studentką załatwił mi szybki termin na NFZ. Abym mogła zaoszczędzić.
Podsumowując, nie polecam psychoterapii u Pani Urszuli Skowiniak.

mgr Urszula Skowiniak

Szanowna Pani A,
Czytając Pani komentarz rozumiem, że leczenie które Pani aktualnie otrzymuje od zespołu lekarsko-psychologicznego jest w Pani poczuciu optymalne i mam nadzieję, że doprowadzi do zrealizowania przez Panią upragnionych zmian. Życzę Pani powodzenia w pracy nad sobą i stworzenia takiej relacji terapeutycznej, w której nie będzie Pani towarzyszyło poczucie opuszczenia i zaniedbywana. Pozdrawiam, Urszula Skowiniak
Osoby poszukujące informacji o tym jak wygląda prowadzona przez mnie psychoterapia zapraszam do sekcji Doświadczenie -> O mnie

K
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Gabinety Psychiatryczne i Psychoterapeutyczne

Serdecznie polecam. Wizyty przeprowadzane są w atmosferze, która pozwala na dobrą współpracę. Podczas każdej z nich zostaje się uważnie wysłuchanym co często przynosi ulgę, ale też pozwala na formułowanie różnych wniosków co do poruszanych tematów.

mgr Urszula Skowiniak

Bardzo dziękuję za wystawienie opinii. Pozdrawiam, Urszula Szczurek

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinety Psychiatryczne i Psychoterapeutyczne

Do Pani Urszuli trafiłem w sytuacji nieprzyjemnej i wymagającej pomocy. Doraźne wsparcie otrzymałem i zacząłem psychoterapię. Przez pół roku terapii mój stan się pogarszał, po paru miesiącach wylądowałem w szpitalu po próbie samobójczej. Kilka miesięcy w przód i mój stan dalej pogarszał się po każdej sesji.

Przez cały ten czas Pani Urszula była bardzo empatyczna i sprawiała wrażenie zainteresowania moimi problemami. Jednocześnie ignorowała mój pogarszający się stan, nie przedstawiła diagnozy ani podejrzeń jej (w końcu zgodziła się z moją diagnozą wyciągniętą na podstawie przeczytania książki), po pewnym czasie skierowała mnie na wizytę u znajomego psychiatry, po której skonsultowała się ze wspomnianym psychiatrą i przedstawiła mi wiadomości zupełnie sprzeczne z tym co powiedział lekarz (twierdziła że zostały mi przepisane leki, gdzie psychiatra wyraźnie powiedział, że takiej potrzeby nie widzi i nie dostałem recepty, a listę substancji, które miałem sobie sprawdzić i jeśli widziałbym coś co jednak mnie przekonuje to wrócić na kolejną wizytę). Terapię natychmiast przerwałem.

Koniec końców myślę, że terapia przyniosła pozytywne przemyślenia, zrozumiałem, że żaden terapeuta mi nie pomoże i swoje problemy czas rozwiązać samemu. Mam jednak wrażenie, że doszedłem do tego pomimo terapii, a nie dzięki. Za mało motywacji do działania, za dużo empatii, głaskania po głowie i usprawiedliwiania moich zachowań „chorobą”.

mgr Urszula Skowiniak

Panie Jakubie,
dziękuję za opinię i przedstawienie sytuacji ze swojego punktu widzenia. Pańskie dane są widoczne, nie mam więc możliwości skomentowania przytaczanych przez Pana zdarzeń ponieważ naruszyłoby to tajemnicę zawodową i poufność Pańskiej terapii. Konsultacja psychiatryczna była Panu zaproponowana w trakcie pierwszych spotkań a odbył ją Pan kilka tygodni temu, po wielokrotnych rozmowach na ten temat. Rzadko zdarza się sytuacja, że psychiatra pozostawia pacjentowi, jak to Pan określił „listę substancji” do sprawdzenia – może stąd wzięło się nieporozumienie co do propozycji leczenia, które Pan opisał, a co wywołało potrzebę zerwania terapii. Ubolewam, że nie skorzystał Pan z tego dość długiego okresu spotkań aby na bieżąco określać oczekiwania wobec terapeuty i terapii, które tu Pan opisał.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwiązywaniu swoich problemów.


J
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Gabinety Psychiatryczne i Psychoterapeutyczne

Chodzę na terapię do Pani Urszuli od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona z efektów. Muszę zaznaczyć, że jest to mój pierwszy psycholog i jestem miło zaskoczona tym jak tego rodzaju spotkania pozytywnie wpływają na moje samopoczucie i samoakceptację. Wizyty zawsze odbywają się punktualnie, w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Podczas każdego spotkania mam poczucie, że mogę powiedzieć to co szczerze myślę i czuję, a moje problemy zostaną wysłuchane i szczegółowo omówione. Cieszę się bardzo, że trafiłam do takiego psychologa. Polecam każdemu kto potrzebuje wsparcia i opieki psychologicznej.

mgr Urszula Skowiniak

Bardzo dziękuję za wystawienie opinii. Pozdrawiam, Urszula Szczurek

K
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinety Psychiatryczne i Psychoterapeutyczne psychoterapia

W trakcie sesji ma się bezpieczna przestrzeń na wyrażanie i przeżywania swoich emocji. Spokojna atmosfera, dużo wsparcia i zrozumienia w trakcie sesji.

mgr Urszula Skowiniak

Bardzo dziękuję za wystawienie opinii. Pozdrawiam, Urszula Szczurek

K
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinety Psychiatryczne i Psychoterapeutyczne problemy emocjonalne

Mimo ogromnego stresu czułam się dobrze i udało mi się otworzyć co zwykle nie przychodzi mi łatwo. Pani psycholog jest bardzo taktowną konkretną osobą. Cierpliwie słucha, zadaje pytania, a to pomaga w rozmowie. Z chęcią udam się do niej na kolejną wizytę. Wierzę że może mi pomóc. Polecam bardzo.

mgr Urszula Skowiniak

Bardzo dziękuję za wystawienie opinii. Pozdrawiam, Urszula Szczurek

M
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: konsultacja psychologiczna

Wizyta nie spełniła moich oczekiwań. Po wejściu do gabinetu czułam się skrępowania a był to mój pierwszy raz u tego lekarza, myślałam więc że zapyta mnie z jakiego powodu przyszłam. Terapeutka milczała i czułam niezeczna ciszę. Gdy w końcu podzieliłam się swoim problemem czułam że druga strona jest nie przygotowana i pytanie jakie zadaje powtarzają się. Pani mylila fakty mimo że powtarzałam je kilka razy i zapisywala wszystko w notesie. Czułam się dziwnie. Ogólnie uczucia bardzo mieszane, ponieważ z Terapeutka była bardzo miła i uprzejma.

mgr Urszula Skowiniak

Pani Magdaleno,
pierwsza wizyta bardzo często wiąże się z napięciem i zdenerwowaniem ze strony pacjenta i są to naturalne oraz całkowicie uzasadnione odczucia. Terapeuta, czy psycholog konsultujący (jak w przypadku Pani wizyty) zadaje szczegółowe i często podobne do siebie pytania by zróżnicować pewne istotne dla rozpoznania sytuacji kwestie. Ważne jest także otwarcie spotkania gdzie w pierwszej kolejności wypowiada się osoba, która zgłasza problem. Nie jest to wyraz obojętności, ale szacunku i gotowości do wysłuchania tego jak osoba widzi i przeżywa swój kłopot.  Została Pani zapytana o powód wizyty oraz o oczekiwania. Kilkukrotnie i na różne sposoby pytałam o szczegóły sytuacji, historię problemu. W podsumowaniu informowałam Panią o ograniczeniach dotyczących proponowanych rozwiązań i możliwości udzielania dalszej pomocy psychologicznej. Konsultacja przebiegła typowo dla pierwszego spotkania. Nierzadko jednak wnioski po wizycie są bolesne lub rozczarowujące. Mam nadzieję, że Pani sytuacja ulegnie poprawie. Pozdrawiam. Urszula Szczurek  

A
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: konsultacja psychologiczna

To była moja pierwsza wizyta u psychologa-psychoterapeuty od bardzo dawna. Zrażona poprzednimi doświadczeniami wybierałam teraz osobę, z którą chciałabym omawiać swoje problemy bardzo starannie. I trafiłam w dziesiątkę.
Pani Urszula to osoba pełna empatii i zrozumienia. Słucha, pozwala konwersacji płynąć, a kiedy widzi, że rozmówca czuje się zagubiony bardzo delikatnie go motywuje do dalszego wyrażania swoich emocji.
Na codzień posiadam ogromne problemy z zaufaniem innym ludziom, jednak w przypadku Pani Urszuli zupełnie tych problemów nie miałam :)

mgr Urszula Skowiniak

Bardzo dziękuję za wystawienie opinii. Pozdrawiam Urszula Szczurek

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

Od 2015 roku prowadzę prywatny gabinet psychoterapii gdzie zajmuję się psychoterapią psychodynamiczną dorosłych, doświadczających różnorodnych problem...

Zobacz pełen opis


Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Zakres porad

  • Psychoterapia
  • Terapia długoterminowa

Znajomość języków

  • Angielski