Tomasz Grzegorzek, laryngolog Orzesze

dr n. med. Tomasz Grzegorzek

Laryngolog więcej

23 opinie

Zapisz

Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Moje doświadczenie

O mnie

Od 2011 lekarz specjalista otolaryngolog w Angelius Provita. W 2003 roku uzyskał tytuł specjalisty otolaryngologii. Od tego czasu dr Tomasz Grzegorz...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zapalenie zatok
 • Chrapanie
 • Zapalenie migdałków
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Fabryczna 13d, Katowice

Centrum Medyczne Angelius


Rybnicka 1, Orzesze

Gabinet PrywatnyFabryczna 13d, Katowice

Centrum Medyczne Angelius


Rybnicka 1, Orzesze

Gabinet PrywatnyFabryczna 13d, Katowice

Centrum Medyczne Angelius


Rybnicka 1, Orzesze

Gabinet PrywatnyFabryczna 13d, Katowice

Centrum Medyczne Angelius


Rybnicka 1, Orzesze

Gabinet Prywatny

Opinie

5

Ogólna ocena
23 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Angelius Inny

chirurg powiedział mi, że operacja nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Mam zespół pustego nosa i ból po tej operacji. krzyczono na mnie, kiedy powiedziałem lekarzowi o moich komplikacjach. więc nie wróciłem, żeby go zobaczyć.

dr n. med. Tomasz Grzegorzek

Niestety nie mogę odnieść się do konkretnej sytuacji, ponieważ opinia nie jest podpisana, nie podano rodzaju operacji, ani jej terminu.
Nie mogę jednak zgodzić się z kilkoma kwestiami. Nie istnieją operacje, które nie są obarczone ryzykiem zdarzeń niepożądanych. Dlatego każdy pacjent, który jest przeze mnie kwalifikowany do zabiegu otrzymuje informacje o potencjalnych ryzykach operacji. Osoby, które u mnie się leczą widzą, że poświęcam dużo czasu na omówienie tych zagadnień. Ponadto przed operacją każdy pacjent podpisuje „Świadomą zgodę na wykonanie operacji”, gdzie opisano najczęściej występujące powikłania po operacjach. Jeżeli coś jest dla pacjenta niezrozumiałe, zawsze istnieje możliwość wyjaśnić wątpliwości z lekarzem, który przyjmuje pacjenta na oddział. W tym przypadku z pewnością taka zgoda też była podpisana.
U pacjenta choroba wywołuje często duży stres, który może się nasilać w trakcie leczenia. Ja, będąc lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, doskonale tę sytuację rozumiem i zawsze w gabinecie staram się te sytuacje stresowe rozładować, a samemu nie ulegać emocjom. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś podnosić głos na drugą osobę w gabinecie lekarskim. W moim gabinecie takie sytuacji nigdy nie miały miejsca. Pacjenci, którzy u mnie się leczą, wiedzą, że jestem osobą o spokojnym usposobieniu i zawsze staram się znaleźć sposób na rozwiązaniem stresujących sytuacji.
Zespół pustego nosa, który został wymieniony w opinii zdarza się bardzo rzadko, ale jest możliwy. Obecnie mam czterech pacjentów z rozpoznanym i potwierdzonym w badaniach zespołem pustego nosa na wiele tysięcy przeprowadzonych operacji nosa i zatok. Trzy osoby są pod moją stałą kontrolą, a jedna osoba z Wielkiej Brytanii jest pod kontrolą lekarza na miejscu. Wśród tych pacjentów nie ma osoby, która napisała tę opinię, choć takie możliwości istnieją.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Prywatny Inny

Pan doktor szybko, profesjonalnie i bez zbędnych komentarzy rozwiązał problem, z którym do niego przyszedłem. Takich lekarzy to ze świeczką szukać. Polecam!


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Angelius operacja plastyczna nosa

Dr Grzegorzek to nie tylko świetny laryngolog, ale również lekarz obdarzony zmysłem estetycznym. W dodatku jest to miły, kulturalny człowiek. Co istotne, w Szpitalu Angelius dr Grzegorzek dysponuje sprzętem piezochirurgicznym, który jest nowością w Polsce w dziedzinie chirurgii plastycznej. Jestem niecałe dwa tygodnie po subtelnej korekcie nosa kostnego oraz przegrody nosowej. Efekt estetyczny został osiągnięty bez żadnych powikłań.


B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Cierpię na zatoki od dziecka, a alergiczne katary prowokują przerastanie śluzówki . Nauczyłam się żyć z bólem., ale w 2015 nastąpił nacisk na nerwy wzrokowe, i nie mogłam normalnie funkcjonować. Dr Tomasz Grzegorzek przeprowadził u mnie FESS, poszerzył ujścia kostne, żadnych komplikacji, Żyłam 40 lat z bólem i światłowstrętem, teraz funkcjonuję normalnie. W 2019 znów doszło do stanu zapalnego i pogrubienia śluzówki ( nowa praca w innym środowisku nasiliła katary alergiczne) . W 2020 druga operacja FESS o mniejszym zasięgu, czekałam rok, ale nie chciałam żadnego innego chirurga. Operacja bez powikłań, ulga już po kilku dniach. Dziękuję Panu dr Tomasz Grzegorzek za nowe życie, czytam, prowadzę auto po zmroku, chodzę do kina, normalnie słyszę ( wcześniej było jak pod wodą i ciągłe stany zapalne uszu, w wyniku nieprawidłowego ciśnienia powietrza w zatokach). Dziękuję


B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Angelius Inny

Po kilku latach nawracających angin, zdecydowałam się pojechać 300 km do dr Grzegorzka, by zakwalifikować się do zabiegu wycięcia migdałów metoda koblacji. Po takich długich udrękach, próbach leczenia w swoim regionie, nie spodziewałam się, że coś faktycznie pomoże i zakończy nawracające anginy. Mija rok od zabiegu. Wszystko jest w porządku. Po zabiegu nie wystąpiły żadne powikłania ani skutki oboczne. Sam zabieg odbył się w znieczuleniu ogólnym z powrotem do domu w drugiej dobie po zabiegu. Bez zastrzeżeń. Opieka bardzo dobra. Polecam - nawet jeśli ktoś się panicznie boi to i tak warto się odważyć dla późniejszego spokoju.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Angelius operacja przegrody nosowej

Moje dwa zabiegi u p. dra Grzegorzka odbyły się w lipcu 2015 roku i w marcu 2016. Z opinią na temat tego leczenia postanowiłem jednak wstrzymać się na jakiś czas, żeby zobaczyć jego długofalowe efekty, mimo iż już po pierwszym zabiegu odczułem niesamowitą ulgę.

Na leczenie u p. dra Grzegorzka zdecydowałem się głównie z powodu bardzo wysokiej oceny pacjentów, prezentowanej na tej stronie. Na pierwszą wizytę przyszedłem już z gotowym wynikiem tomografii zatok. P. doktor zbadał mnie (z pomiarów aparatem diagnostycznym wyszło, że przepływ powietrza przez nos to 30% normalnego), wyczerpująco objaśnił mi stan moich zatok na podstawie obrazów z tomografii, z wyraźnym wskazanie miejsc stanów zapalnych, których niestety nie dostrzegli poprzedni laryngolodzy, u których się leczyłem. Zaproponował kompleksowe leczenie operacyjne: wyprostowanie przegrody nosowej, plastykę przerośniętych małżowim nosowych, a później (w razie potrzeby) zabieg FESS. Po wykonaniu dwóch pierwszych zabiegów w trakcie jednego pobytu w klinice Angelius w 2015 roku, odczułem diametralną zmianę - po prostu zacząłem oddychać normalnie! Po kolejnej wizycie w roku 2016 zdecydowałem się jeszcze na operację FESS, chociaż doktor uzależniał to wyraźnie od mojej decyzji, nie naciskając na przeprowadzenie zabiegu.

Dzisiaj mogę już śmiało przedstawić długofalowe rezultaty mojego leczenia u dra Grzegorzka:
- w ciągu okresu od zabiegów drastycznie zmalała dramatycznie ilość infekcji górnych dróg oddechowych jakie zazwyczaj przechodziłem w ciągu roku: przedtem 5-10, z których wiele kończyło się na antybiotyku, teraz 1-2 (zazwyczaj w okresie jesienno zimowym), gdzie skutkują zwykłe środki domowe,
- trwałe usunięcie uczucia wiecznie zatkanego nosa i wydzieliny spływającej do gardła (rano budzę się normalnie oddychając, przedtem budziłem się z permanentnie zatkanym co najmniej jednym nozdrzem),
- kompletne odstawienie kropli do nosa (ostatni raz użyłem ich przed pierwszym zabiegiem),
- praktyczne usunięcie antybiotyków z leczenia drobnych infekcji (przedtem przeradzały się po tygodniu w stan zapalny gardła, krtani, w końcu oskrzeli - raz skończyło się nawet zapaleniem płuc).

Polecam wszystkim p. dra Grzegorzka, jako specjalistę, który zna się doskonale na tym, co robi i jest dostępny dla pacjenta nie tylko w czasie diagnozowania i przeprowadzania czynności zabiegowych, ale również po operacji, kiedy profesjonalnie udziela odpowiedzi na wszystkie wątpliwości i pytania.


G
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Angelius zabieg FESS

Szczerze polecam!
30 lipca 2019 roku dr Tomasz Grzegorzek przeprowadził u mnie zabieg metodą FESS. Obawialam sie tego zabiegu ale dr oznajmil mi ze okres rekowalescencji jest bardzl krotki. Niewierzylam. ????
A jednak dr mial racje. Po zabiegu nie odczuwalam bolu oraz innych dolegliwości. Dzien po zabiegu wrocilam do domu.
Dziękuję Panie doktorze!


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Angelius korekta przegrody nosowej

Polecam. Jako jedyny chyba z 20 lekarzy zgodził się na wykonanie operacji septoplastyki w moim krótkim pobycie w Polsce.
Na konsultacji przedstawił mój problem z bardzo otwartej i bardzo dobrej perspektywy..oraz przebiej operacji. Nie miałam żadnych komplikacji po zabiegu (jedynie doskwierała mi bezsenność przez okolo 3 dni - ciezko się śpi oddychając przez usta) i w końcu oddycham pełnym nosem. Dziękuję jeszcze raz za wyrozumiałość doktora oraz super opiece szpitalnej !!!


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Przewlekłe zapalenie zatok + torbiel zatokowa

Bardzo polecam Pana Doktora, ponieważ jest to lekarz z pasją i z pełnym zaangażowaniem wykonuje swoja prace. Byłam u różnych laryngologów, lecz dopiero dzięki Panu Grzegorzkowi wiedziałam co mi dolegaf i na czym polega moja choroba. Nie podejmuje pochopnych decyzji o operacji. Probuje leczyć, a jeśli to nie przynosi wyraźnych rezultatów podejmuje decyzję o operacji. Niestety moja przypadłość musiała być operowana. Zabieg operacyjny odbył się w Ochojcu na oddziale Laryngologi i Onkologii Laryngologocznej. Zabieg ten był przeprowadzony matodą FESS i przeprowadził go Doktor Grzegorzek. Odbył o się on bez żadnych komplikacji, a ja nie odczułem żadnego bólu przez cały okres rekonwalescencji. Widać, że Pan Doktor to wielki profesjonalista w swojej dziedzinie. Pozdrawiam


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Angelius trudności z oddychaniem

Do Pana dr. Grzegorzka trafiłem po wizytach w kilku najlepszych klinikach na terenie kraju- Warszawa, Lublin, Wrocław. Jednak dopiero wizyta u dr.Grzegorzka przekonała mnie i natychmiast zdecydowałem się na zabieg operacyjny w klinice Angelius. Podejście Pana Doktora jest wzorowe, profesjonalne. Wszystko dokładnie wyjaśnia, rysuje, pokazuje na zdjęciach na monitorze wyjaśnia i co najważniejsze odpowiada nawet na sto tysięcy pytań które pojawiają się po spędzenie wielu godzin w internecie. Rozwiewa niepewności i obawy, które towarzyszą zawsze w takich sytuacjach. Żadnego pośpiechu i ma się takie odczucie iż Pan Doktor przyszedł tu specjalnie dla mnie i cały czas ma tylko dla mnie. Większość tych pytań które zadajemy są dla niego pewnie śmieszne i naiwne lecz wie że jesteśmy laikami w tej dziedzinie i wyjaśnia wszystko cierpliwie. Po wizycie tak jak mówiłem miałem pewność że to jest właśnie ten właściwy lekarz u którego chciałbym być operowany. Żadnych wątpliwości. Teraz już czekam na samą operację- termin mam na początku maja. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Daję 4 gwiazdki, bo tę piątą chcę pozostawić na efekt końcowy, który również opiszę. Pozdrawiam i polecam Krzysztof L.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

Od 2011 lekarz specjalista otolaryngolog w Angelius Provita. W 2003 roku uzyskał tytuł specjalisty otolaryngologii. Od tego czasu dr Tomasz Grzegorz...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zapalenie zatok
 • Chrapanie
 • Zapalenie migdałków
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia