lek. dent.

Roman Borczyk

verifiedCreated with Sketch.

Stomatolog

39 opinii +dodaj

oceń lekarza Poproś o kalendarz wizyt

W KLINICE SPECJALIZUJE SIĘ w omawianiu planów leczenia z zakresu implantologii, endodoncji, protetyki, periodontologii i stomatologii zachowawczej dorosłych. Każdy dorosły Pacjent… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
39 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  I lekarz dok. Maćkowiak i obsługa do pomocy wszyscy bardzo się postarały , żeby zabieg był doskonały. Działali cicho i bez mowy rozumieli się na wzajem. Jestem bardzo zadowolona.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalne podejście do pacjenta oraz bardzo duża wiedza. Wszystko zostało fachowo wyjaśnione i został ustalony plan leczenia.

 • M

  Własnie wróciliśmy z wizyty i musiałam napisac to co myslę. Fenomenalny pomysł na ośrodek medyczny!!!!!! Dziecko latało jak wściekłe z radości bo najpierw pokoik zabaw, potem bajki, jakies misie, pluszaki. Nawet nie wiedział kiedy mu pani dentystka zrobiła przegląd ząbków. Na szczęście żadnej próchnicy. I jeszcze dostł plakietke super pacjent. brawo doktor Borczyk i Dentolandia!!!!!

 • Stomatologia doktora Borczyka to gabinet z misją! Poza tym, że świetnie leczą zęby to jeszcze dużo czasu poświęcają na tłumaczenie dziecku jak dbać o ząbki. Warto iść tam z małym dzieckiem, by od początku wiedziało, jak ważna jest higiena zębów. Poza tym wykorzystywanie maskotki dinozaura do praktycznej nauki szczotkowania zębów to genialny pomysł!!!!

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  to wspaniały lekarz, z ogromną wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie stomatologii. Pozwolił mi uwierzyć, że mogę mieć piękny uśmiech i być z tego powodu szczęśliwą. Ma wspaniałe podejście do pacjenta, empatyczny ale przede wszystkim świetny fachowiec, a klinika rewelacja! Polecam :)

 • S

  Jedyny taki lekarz w Polsce . Uratowali mi zaby ktore byly tylko do wyrwania .wysoka jakosc uslug i co najwazniejsze gwarancj uslugi . Sam dr Borczyk jest w stalym kontakcie z kazdym pacjentem w razie potrzeby . Nie maja tez wyliczonego czasu dla pacjenta . Dla mnie mistrz...

 • U

  widać, że pan borczyk wkłada całe swoje zaangażowanie i wiedze w obydwie kliniki - stomatologii i medycyny estetycznej, bo obydwie są na rfównie wysokim poziomie. Nie wyobrażam sobie zaprowadzić swoje dzieci do innego dentysty w Katowicach - tam są pod opieką najlepszych lekarzy (a konkretnie pani Kamili) i nie czują strachu, podczas wizyt oglądają bajki, żadna z córek nigdy nie skarżyła się, żeby cokolwiek je zabolało. Wiedzą, że takie wizyty mogą być przyjemne i bardzo mnie cioeszy, że nie kojarzą fotela dentystycznego z czymś strasznym.,

 • M

  Jestem mamą 3 letniej dziewczynki.Mała została zrażona w wcześniejszych gabinetach stomatologicznych,miała parę ubytków w ząbkach i koniecznie musieliśmy je wyleczyć.Szukałam lekarza ze sercem po nocach i znalazłam właśnie tą klinikę.Trafiliśmy do pani dr.Kamili.Mając 30 lat nie spotkałam się jeszcze z takim dobrym lekarzem.Pani dr.leczy ząbki tak szybciutko że dzieciak nie wie kiedy już jest po.Córeczka nasza tak bardzo się bała lekarzy że przechodząc obok ośrodka zdrowia momentalni zakrywała rączką twarz.To była masakra.Pani dr.i jej asystentka na pierwszej wizycie tak ją ''przekupiły rozmową" że mała weszła na fotel i został wyleczony pierwszy chory ząbek.A co do cen to faktycznie za wyleczenie ząbka zapłaciłam tyle samo co zarabiam na pół etatu.Ale warto.Nigdy nie żałowałam tych pieniędzy bo Kocham moje dziecko nad życie i zrobię dla niej wszystko żeby miała zdrowe ząbki.A i na dzień dziecka jak się małej zapytałam jaki chce prezent to mi odpowiedziała że chce do cioci Kamili.Daje do myślenia prawda ? Pozdrawiam i dziękuję.

 • Z

  Do tej pory nosilam protezy,było to dla mnie bardzo uciążliwe. Nie czułam smaku potraw, które jadłam i musiałam bardzo się kontrolować. Wszyscy lekarze u krórych byłam twierdzili, że protezy to jedyne rozwiązanie u mnie. Dr Borczyk zrobił tomografie na podstawie , której zaplanował implanty. Sam zabieg przebiegał bardzo krótko i sprawnie. Dzięki doktorowi i zespołowi doktora mogę znowu cieszyć się zębami.

 • P

  Od trzech dni czułam silny ból po lewej stronie twarzy. Byłam u swojej dentystki, która stwierdziła że to nie od zębów. Ból się nasilał. W nocy musiałam szukać pomocy na pogotowiu, niestety nie pomogło to na długo. Dziś trafiłam do Kliniki na Czajek i pan doktor Borczyk po badaniu tomograficznym znalazł przyczynę bólu, a drugi pan doktor przeprowadził leczenie. Pierwszy raz widziałam tomograf u dentysty. Bardzo, bardzo dziękuję.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W KLINICE SPECJALIZUJE SIĘ
  w omawianiu planów leczenia z zakresu implantologii, endodoncji, protetyki, periodontologii i stomatologii zachowawczej dorosłych. Każdy dorosły Pacjent przed podjęciem leczenia odbywa kompleksowe konsultacje wsparte w razie potrzeby konsylium lekarzy specjalistów oraz dodatkowymi badaniami diagnostycznymi.

  WYKSZTAŁCENIE
  Ukończył studia medyczne w 1988 roku w Katowicach. W 1992 roku uzyskał specjalizację z zakresu chirurgii stomatologicznej. Od 16 lat systematycznie uczestniczy w intensywnych szkoleniach z zakresu implantologii, m.in. Boston, Haga, Goeteborg, Londyn, Molndal, Los Angeles, Las Vegas, Tuluza. Jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce w 1992 roku wprowadził standardowo leczenie implantologiczne. W 1994 roku po szkoleniu w Bostonie wprowadził w Polsce zabiegi podniesienia zatoki szczękowej.

  DOŚWIADCZENIE
  Jest założycielem i właścicielem Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej borczyk.pl.
  Jest autorem wielu publikacji z zakresu leczenia przewodowego i implantologii. Jest redaktorem pierwszego polskiego wydania książki "Endodoncja" autorstwa Mahmouda Torabinejad i Richarda E. Walton. Od 1996 roku prowadzi kursy praktyczne oraz wykłady, prezentując własne metody leczenia endodontycznego. Kursy implantologiczne Romana Borczyka cieszą się dużym powodzeniem wśród lekarzy z całej Polski. Od 2006 roku pełni funkcję redaktora naczelnego polskiej edycji międzynarodowego czasopisma Roots oraz współredaguje wydawaną w Nowym Jorku "Endo Tribune".

  Roman Borczyk jest jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

  Przyjął za swoje motto stwierdzenie:

  "Nieodłącznym elementem naszej pracy jest leczenie endodontyczne. Zachowanie zębów przez wiele lat to spełnienie oczekiwań pacjentów, a ząb z prawidłowo przeleczonymi kanałami może stanowić filar mostu i jako taki służyć kilkadziesiąt lat."

  HOBBY
  Roman Borczyk jest pasjonatem aktywnego wypoczynku. W wolnych chwilach jest uczestnikiem rajdów samochodowych, nurkuje, podróżuje - bierze udział w wielu ciekawych przedsięwzięciach.

  JĘZYKI OBCE
  Roman Borczyk w codziennej pracy wykorzystuje język angielski, omawiając plany leczenia także Pacjentów zagranicznych podejmujących leczenie w Klinice.

  WIĘCEJ INFORMACJI
  http://www.borczyk.pl/nasi-lekarze

Specjalizacje

 • Chirurgia stomatologiczna

Znajomość języków

 • angielski