Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego - skierowanie na operację
Witam,
Podaję opis ostatniego rezonansu odcinka szyjnego:
Badanie MRI wykonane w sekwencji SE, STIR obrazy T1 i T2-zależne uwidoczniło: zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Tyłozmyk st. I C5/C6. Obniżenie sygnału w obrazach T2-zależnych z obu w/w krążków przemawia za ich zwyrodnieniem (odwodnienie krążków). Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów. Zmiany zwyrodnieniowe pod blaszkami granicznymi trzonów C6, C7 pod postacią stłuszczenia (Modic II). Szerokołukowe uwypuklenia pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych C4/C5 i C6/C7 do 3 mm. Protuzje centralno-nieco lewoboczną struktur krążka C5/C6 na 4 mm do światła kanału. Światło kanału 9x19mm. Zwężenie obu otworów międzykręgowych. Konflikty korzeniowe C6 obustronnie. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.
Czy rzeczywiście konieczny jest zabieg operacyjny?
Proszę o odpowiedź
Dobry wieczór. Opisane zmiany są wynikiem procesów zwyrodnieniowych kręgosłupa. Jest to poważny stan, wymagający konsultacji u specjalisty, niezbędne jest badanie neurologiczne i ocena wyników badań obrazowych w celu ustalenia sposobu leczenia. Decyzja o operacji zależy od stwierdzonych objawów. Zapraszam na konsultację, poradnie, w których przyjmuję są wyszczególnione na moim profilu znanylekarz.pl.
Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz.

Nie podejmuję decyzji o zabiegu operacyjnym bez obejrzenia płyty/zdjęć MRI

Witam. Nie znając objawów choroby ciężko się wypowiadać. Nie leczy się opisów badań obrazowych, my leczymy pacjentów. Ale przypuszczając, że opisane zmiany powodują bóle karku, bóle, drętwienia i osłabienie siły mięśniowej kończyn zabieg operacyjny może być wskazany. Pozdrawiam

Specjaliści w zakresie leczenia: zwyrodnienie stawów kręgosłupa

Wojciech Kozłowski

Wojciech Kozłowski

Ortopeda

Bolesławiec

Sławomir Wierzbicki

Sławomir Wierzbicki

Chirurg, Lekarz sportowy, Ortopeda

Łódź

umów wizytę
Tomasz Blok

Tomasz Blok

Neurochirurg

Poznań

Radosław Śniatała

Radosław Śniatała

Ortopeda, Ortopeda dziecięcy

Poznań

umów wizytę
Tomasz Tykwiński

Tomasz Tykwiński

Neurochirurg

Toruń

Andrzej Smętkowski

Andrzej Smętkowski

Ortopeda

Zakopane

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 7 pytań dotyczących usługi: zwyrodnienie stawów kręgosłupa

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.