Zrosty ( jak to określił fizjoterapeuta sklejenia) mięśnia przywodziciela długiego z krótkim. Odczuw

3 odpowiedzi
Zrosty ( jak to określił fizjoterapeuta sklejenia) mięśnia przywodziciela długiego z krótkim. Odczuwam bóle przy wykonywaniu rozkroku. Odbyłem już wszelkiego rodzaju ćwiczenia rehabilitacyjne, a kolejny już z rzędu fizjoterapeuta powiedział ,że jedynie próba masażów ( które już odbywałem) może pomóc. Natomiast lekarz sportowy zaoferował nacinanie przywodziciela. Czy jest możliwość uniknięcia nacinania ( lekarz powiedział że w przypadku nacinania możliwa jest utrata do 30 % siły mięśnia)?.
Witam, zawsze warto spróbować rehabilitacji przed każdym zabiegiem operacyjnym, która jest ostatecznością. Zalecałbym pinoterapię, głębokie masaże, fala uderzeniowa i pijawki lekarskie. Pozdrawiam i zapraszam do gabinetu

Jeśli dobrano CI aktywności a terapia zachowawcza nie przynosi pożądanych rezultatów to prawdopodobnie masz nieprawidłową/ niepełną diagnozę czynnościową. Jeśli są tam istotnie zrosty to z jakiego powodu?Czy w tym obszarze był bezpośredni uraz ?Jeśli przeciążenie to co innego nie pracuje prawidłowo, że te okolice są właśnie przeciążane?Innymi słowy bardzo często obszar bólowy wcale nie jest jednocześnie obszarem przyczynowym - jest to okolica w której ciało nie jest w stanie sobie już poradzić z próbą kompensacji więc sygnalizuje to w taki właśnie sposób. Z tego tez powodu mogę założyć że użycie skalpela nie przyniesie ci zadowalających rezultatów ( co więcej, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że zaogni to już i tak trudną sytuację lub wygeneruje kolejne problemy w innej okolicy ciała).
Z tego też względu szukaj terapeuty który połączy myślenie i praktykę analityczną lokalną ( dla danego obszaru ciała) z globalnym,syntetycznym (tu: zbiorczym łączeniu poszczególnych elementów w całość) modelem pracy.W moich pozostałych odpowiedziach na inne pytania znajdziesz słowa- klucze które i dla Ciebie mogą być pomocne w ewentualnym wyborze specjalisty.
Życzę powodzenia,
Daniel

Ciekawi mnie na jakiej podstawie zostały stwierdzone te zrosty? USG elastografia? Moim zdaniem została nietrafnie postawiona diagnoza. Skoro już wcześniej terapie rozluźniania nie dały efektu nie spodziewam się zmiany po kolejnych. Oczywiście nie potrafię stwierdzić co jest przyczyną bez zbadania. Co do operacji to jeszcze radzę się wstrzymać.