Zostałam zgwałcona i molestowana kilka razy. Nie mogę przestać o tym myśleć. Chciałabym normalnie ży

2 odpowiedzi
Zostałam zgwałcona i molestowana kilka razy. Nie mogę przestać o tym myśleć. Chciałabym normalnie żyć. Chciałam iść na terapie ale nie potrafię o tym rozmawiać, wstydzę się... Czy jest jakaś szansa ze wrócę do normalnego życia? Muszę o tym mówić żeby powrócić do życia? Jest jakaś inna forma terapii w której nie będę musiała o tym komuś opowiadać? Nie mogę już wytrzymać, nie potrafię z tym żyć i nie mam się do kogo zwrócić o pomoc, jestem sama.
Dzień dobry. To duży i ważny krok, że zdecydowała się Pani napisać o swoim bardzo bolesnym doświadczeniu. Gdyby spróbowała Pani podjąć terapię, do której zachęcam, będzie Pani decydować kiedy, w jaki sposób i ile Pani powie terapeucie. Ma Pani prawo mówić to, co Pani chce i na co jest gotowa, nikt nie może i nie powinien oczekiwać więcej niż jest Pani gotowa powiedzieć. To nie musi być od razu, ważne jest zbudowanie zaufania i poczucie bezpieczeństwa - wtedy powinno być trochę łatwiej. Życzę Pani osiągnięcia możliwego spokoju i odwagi do podjęcia tego trudnego, ale dającego nadzieję kroku. Pozdrawiam ciepło, Krzysztof Robacki

Witam, pierwszy krok, który Pani podjęła pisząc, może być początkiem działań samopomocowych. Pomimo obaw jakie są w Pani zachęcam do podjęcia psychoterapii. Poprzez pracę własną osiągnie Pani spokój ducha. Proszę pamiętać, że psychoterapeuta jest dla Pani a nie odwrotnie. Wobec tego to Pani decyduje co, kiedy i czy w ogóle będzie mówić na temat doświadczeń jakie miały miejsce. Być może, za jakiś czas zechce Pani opowiedzieć swoją historię. Wówczas terapeuta będzie obok.
Pozdrawiam serdecznie.