Żółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka pomoc w interpretacji

1 odpowiedzi
Witam mój problem zaczął się na początku roku 2016, w tym czasie pierwszy raz zaczął bolec mnie tak brzuch(prawa strona brzucha) że nie byłam w stanie normalnie chodzić. Taki ból utrzymywał się około tygodnia. Pierwsze podejrzenia padły na wyrostek robaczkowy ale przeszło. Pod koniec roku zaczęłam mieć coraz częściej wzdęty brzuch, częstsze zaparcia, problem z wyposażeniem (gdzie wcześniej takich problemów nie miałam), przelewanie. Każdego dnia rano wstawalam z wzdetym bolacym brzuchem. Tydzień przed świętami złapał mnie podobny ból brzucha jak za pierwszym razem. Przez ten ból jadłam raz dziennie zdarzało się że nawet wcale, czułam taka pelnosc w żołądku, pomimo tego że nawet nic nie zjadlam, schudłam 6kg. W końcu poszłam do gastrologa, zostałam skierowana na gastroskopie.
Wynik badania :
W żołądku duża ilość żółci.sciany podatne na insuflacje. Błona śluzowa w całości zaczerwieniona, lekko obrzeknieta. Odzwiernik kształty drożny. Opuszka i część zaopuszkowa dwunastnicy bez zmian.
DGN: Nieszczelność wpustu. Refluks żółciowy. Żółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka.

Pytanie
Czy to coś bardziej powaznego?
jaką dietę i jakie produkty są zalecane a jakie wykluczyć.?
choroba do końca życia
do 5-6 posiłków dziennie trzeba będzie się przyzwyczaić, a na wstępie 2 miesięczne leczenia farmakologiczne znacznie zmniejszy objawy.
nie jeść tego po czym boli brzuch - są stałe produkty, które należy wykluczyć wg.podręcznika, ale nie zawsze odpowiada do realiom