Zmagam się z natrętnymi myślami od ok.10 miesięcy. Leczę się farmakologicznie oraz regularnie uczęszczam na psychoterapię. Ściślej mówiąc to tylko jedna natrętna myśl, a mianowicie: ,,I tak to źle zrobisz".Ostatnio mi nieco ulżyło, gdy pomyślałem sobie, że zdrowi ludzie też mają negatywne myśli, ale nie zwracają na nie uwagi. Zawsze, kiedy takie coś mnie dopada, to myślę sobie co by zrobił ,,normalny" człowiek i to mi czasem pomaga.
Kolejną sprawą jest to, że ostatnio doszedłem do prawdopodobnej przyczyny swoich lęków generujących natrętne myśli. To był strach przed krytyką. W przeszłości często byłem krytykowany przez swoją matkę. Ostatnio, gdy przyjechała z Niemiec z pracy to mówiła, że nawet źle wpuszczam krople do nosa. Jeszcze w dodatku nie da sobie nic powiedzieć, tylko od razu krzyczy.To jest czasami nie do zniesienia.Też ma nerwicę inną niż ja, z tym że ona nie chce się leczyć. Dobrze, że jeździ do Niemiec, to przynajmniej mam spokój przez miesiąc. Ponadto od października rozpoczynam studia, więc długo nie będę się widział z matką.
Proszę o poradę w kwestii co robić, żeby zmniejszyć lęk przed natrętnymi myślami oraz jak przetrwać te agresywne zachowania matki.
Pozdrawiam i dziękuję z góry
mgr Angelika Urban
mgr Angelika Urban
Psychoterapeuta, Psycholog, Psycholog dziecięcy
Białystok
Myśle, ze jest Pan na dobrej drodze. Warto żeby wszystkie opisane tu obawy i przemyślenia wnosić na psychoterapii. Angelika Urban

dr Patrycja Cyganik-Jóźków
dr Patrycja Cyganik-Jóźków
Terapeuta, Psycholog, Psychoterapeuta
Szczawno-Zdrój
Witam, ze wszystkimi opisywanymi wątpliwościami należy podzielić się podczas psychoterapii o której Pan wspomina. Warto skorzystać z "narzędzi" jakie ona oferuje. Proszę pamiętać, że nie ma niewłaściwych pytań a samoświadomość to klucz ku zdrowieniu.
Pozdrawiam serdecznie

Specjaliści w zakresie leczenia: nerwica natręctw

Justyna Kinczyk

Justyna Kinczyk

Psycholog

Bytom

Małgorzata Polewka

Małgorzata Polewka

Psycholog

Kraków

Michał Suchacz

Michał Suchacz

Psychiatra

Żyrardów

Ilona Sojda-Prociak

Ilona Sojda-Prociak

Psycholog, Terapeuta

Kraków

Natalia Czyrko

Natalia Czyrko

Psycholog, Terapeuta

Lubań

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 41 pytań dotyczących usługi: nerwica natręctw

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.