Zmagam się z dużym biustem, jednak ostatecznie nie mogę zdecydować się na zabieg zmniejszenia. Męczą

1 odpowiedzi
Zmagam się z dużym biustem, jednak ostatecznie nie mogę zdecydować się na zabieg zmniejszenia. Męczą mnie pytania dotyczące zagrożenia, jakie może się z tym wiązać. Proszę podpowiedzieć mi , czy jest to operacja zagrażająca w jakimś stopniu ogólnemu zdrowiu, jak długo trwa zabieg , okres pobytu w szpitalu i gojenia. Czy istnieje możliwość zrobienia zabiegu w ramach NFZ, ewentualnie w jakich granicach są koszty z tym związane. gdzie mogę się zgłosić .
Szanowna Pani,
Redukcja piersi jest stosunkowo dużym zabiegiem chirurgicznym, podczas którego - jak w każdej operacji - powikłania mogą się zdarzyć. Zwykle jednak, u zdrowych osób, to prawdopodobieństwo nie jest duże, a spodziewane korzyści (odciążenie kręgosłupa, poprawa samopoczucia) przeważają nad ryzykiem. Zabieg wykonuje się w warunkach bloku operacyjnego w znieczuleniu ogólnym i zazwyczaj pacjentka pozostaje w szpitalu przez 1 dobę. Sam zabieg trwa około 2-3 godzin. Koszt operacji to 12-18 tys. zł, zależnie od rodzaju operacji, techniki itp. Szczegóły ustali Pani podczas konsultacji z lekarzem kwalifikującym i wykonującym operację.
Z poważaniem,
dr n. med. Michał Lewandowicz