Złe wyniki morfologii po operacji.

2 odpowiedzi
Witam. Mąż, u którego rozpoznano pęknięcie tętniaka tętnicy podkolanowej już jest po operacji. Minęło już 7 dni, noga jest strasznie spuchnięta, boli i mąż jest osłabiony. Martwią mnie jego wyniki morf. Hematokryt 27,5 (40-50) Hemoglobina 9,1 (13-18) Erytrocyty 2,76 (4-6,5) MCV 100 (81-95) MPV 7,3 (8-13). Został wypisany do domu z zaleceniem przyjmowania leku Tardyferon-Fol. Czy sam ten lek wystarczy aby wyniki się unormowały? Co powinno się zrobić w takiej sytuacji? Pozdrawiam.
Witam Panią, obrzęk nogi po operacji naczyniowej - jeżeli dłuższy czas była niedokrwiona i przywrócono ponownie przepły krwi w kończynie jest dobrym objawem po operacji. Ból też moę być - nie wiem gdzie występuje ?, najlepiej byłoby obejrzeć nogę aby móc coś więcej powiedzeić. Obniżone parametry układu czewononkrwinkowego po operacji naczyniowej mogą występować, nie wiem jakie były przed operacją ?, jak przebiegała operacja ?, na czym polegała ? (jest kilka rodzajów operacji pekniętego tętniaka). Nie wiem w jakim wieku jest mąż, jakie ma choroby współistnijęce ? Lekarze wypisujący męża z pewnością ocenili stan męża, zalecjąc takie leczenie przy powyższych wynikach krwi. Uważam, że w razie wątpliwości powinna się Pani zwrócić do lekarzy operujących o poradę i kontrolę stanu po operacji. Ja radząc na odległość, jednak nie znając całego obrazu pacjetna, przebiegu operacji, moje uwagi mogą być nie do końca trafne. Pozdrawiam.

Witam
Wydaje się że potrzeba cierpliwości. nie będzie błędem wykonanie kontrolnej morfologii krwi obwodowej po 7-10 dnich.