Zauważyłam, że ludzie mnie nie lubią i jestem dla nich nieatrakcyjna. Nie wiem, jak żyć ze świadomoś

3 odpowiedzi
Zauważyłam, że ludzie mnie nie lubią i jestem dla nich nieatrakcyjna. Nie wiem, jak żyć ze świadomością, że jestem ciągle odrzucana? To dla mnie bardzo bolesne.
To rzeczywiście trudne i przykre. Może to wynikać z Pani negatywnych przekonań na swój temat, bądź na temat relacji z ludźmi. Zwykle takie przekonania mają swoje źródło w domu rodzinnym, albo w zdarzeniach z przeszłości. Warto dotrzeć do źródeł, które, wywołały takie przekonania. Czasami też niektóre osoby mają nieświadomy przymus odtwarzania jakiejś sytuacji z przeszłości. Tu jest za mało informacji by móc coś więcej powiedziec. Dobrze, że Pani zauważa, że coś nie gra w relacjach z innymi. Napewno nad tym warto popracować z kimś.

Witam serdecznie,
uczucie odrzucenia często jest dla nas bardzo trudne. Kluczem jest tutaj pokochanie pokochanie siebie - zdrowa relacja z samą sobą z pewnością ułatwiłby Pani dużo. Psycholog lub psychoterapeuta z pewnością pomógłby Pani w pracy nad samooceną. Podczas rozmowy ze specjalistą możliwe, że dostrzegłaby Pani schematyczne zachowania, czy motywy prowadzące do wejścia w relacje. Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu z psychologiem
Sugeruję wizytę: Konsultacja telefoniczna - psycholog (pierwsza wizyta) - 125 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Droga Autorko. Twój post jest bardzo poruszający. W mojej głowie pojawiło się niemal od razu wiele dodatkowych pytań i przemyśleń z tym związanych. Ciekawi mnie skąd wynika ta obserwacja? Na jakiej podstawie powstała? Od kiedy ją obserwujesz? Czy w ostatnim czasie coś wydarzyło się w Twoim życiu? Wbrew pozorom to wszystko ma ogromne znaczenie z perspektywy trudności o której mówisz. Każdy z nas potrzebuje bezpiecznego miejsca, gdzie będzie odczuwać komfort i bliskość drugiego człowieka. Niekiedy przez różnego rodzaju turbulencje życiowe ciężko jest nam znaleźć taką przestrzeń w swoim życiu. Nie oznacza to jednak, że tak będzie już na zawsze. Wiele rzeczy jest do wypracowania oraz znalezienia innego punktu zaczepienia. Warto na pewno pomyśleć o konsultacjach psychologicznym. To będzie pierwszy krok do lepszego samopoczucia i zbliżenia się do samej siebie. Możliwe, że widzisz pewne rzeczy z niekorzystnej perspektywy lub po prostu trudno Ci jest zaobserwować to w inny sposób. Powodów może być wiele i jeśli czujesz w sobie gotowość, warto sprawdzić co i jak. Życzę Ci dużo dobrego!