Zapytanie na temat nadwagi

9 odpowiedzi
Dzień dobry,
proszę o informację na temat ilości wizyt, które powinnam odbyć z Panią przy założeniu, że chcę schudnąć 8 -10 kg oraz jakim okresie czasu stracę zbędne kg? Mój wzrost 168 cm waga 67 kg wiek 49 lat.

Pozdrawiam
E.B.
Witam serdecznie. Trudno jest przewidzieć takie rzeczy. Przy założeniu ze pacjent sie trzyma diety i nie posiada ani jej nie modyfikuje utrata wagi może być na poziomie 0,7 -1 kg na tydzien. Przy sporcie będzie ona wieksza.

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od Pani stanu zdrowia, poziomu tkanki tłuszczowej i wielu innych czynników (np. od tego, czy uprawia Pani aktywność fizyczną). Przyjmuje się, że spadek masy ciała wynosi od 0,5 do 1 kg tygodniowo.
Jeśli chodzi o ilość wizyt, to wszystko zależy od Pani. Na pierwszym spotkaniu przeprowadzam dokładny wywiad żywieniowy, robię analizę masy i składu ciała. Z Pacjentem ustalamy plan działania - wyznaczamy cele, ustalamy jak będzie wyglądał jadłospis. Kolejna wizyta to odbiór programu żywieniowego (jest też możliwość wysłania go e-mailem). Co 2 tygodnie odbywa się wizyta kontrolna (niektórzy Pacjenci przychodzą po 3 tygodniach, bądź po miesiącu - wszystko ustalamy indywidualnie).

Pozdrawiam ciepło :)
Tempo chudnięcia jest kwestią indywidualną,, oprócz wzrostu, wagi i wieku ważny jest też skład ciała, stan fizjologiczny i styl życia. Przy małej nadwadze, każdy kilogram tłuszczu może być trudniejszy do zgubienia niż u osoby otyłej. Z założenia tempo chudnięcia powinno wynosić 0,5-1 kg tygodniowo, jednak w pierwszych tygodniach może ono być inne, ze względu na zmianę diety. Czasem pojawia się też tzw. faza plateu, kiedy mimo stosowania się do zaleceń waga stoi (jest to okres przejściowy i różnie długo może trwać).
Także w Pani przypadku w bardzo optymistycznej wersji taki proces trwałby 10 tygodni i byłoby to 5-6 wizyt, jednak możliwe, że trwać będzie to 2 razy dłużej.
Witam. Zakładając brak dolegliwości zdrowotnych 10kg powinna Pani stracić na przestrzeni około 3 miesięcy. Ilość wizyt to kwestia indywidualna, zazwyczaj są to 2-3 wizyty w miesiącu, w zależności od potrzeb pacjenta. Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu :)
Dzień dobry,

zdrowe i trwałe odchudzanie wiąże się z ubytkiem około 0,5-1 kg tygodniowo, wszystko zależy od aktywności fizycznej i ewentualnych jednostek chorobowych, wcześniejszych prób odchudzania oraz działania gospodarki hormonalnej. Możemy złożyć że średnio proces odchudzania trwałby 6-7 miesięcy. Moim zdanie najrozsądniej byłby się spotykać się na początku raz na 3 tygodnie ;)
następnie raz na 4 tygodnie, co stanowiłoby około 9 wizyt.
Dobry wieczór,
Trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie. Tempo utraty zbędnych kilogramów zależy od Pani stanu zdrowia, aktywności fizycznej, indywidualnych predyspozycji. Zdrowa utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej to około 0,5 do 1 kg tygodniowo.
Pozdrawiam
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Dzień dobry, bardzo trudno jest określić ile wizyt powinna Pani odbyć w trakcie gubienia zbędnych kilogramów. Bowiem częstotliwość wizyt w dużej mierze będzie zależała od Pani.. Średnie miesięczne gubienie wagi to od 1- 4 kg, zależne jest od wielu czynników (zaangażowania w stosowaniu się do zasad żywieniowych, aktywności fizycznej, stanu zdrowia...).
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Oprócz wstępnej wizyty, wizyty kontrolne raz na miesiąc, chyba że Pacjent ma większe potrzeby związane np. z motywacją.
Ciężko powiedzieć jak szybko będzie Pani chudła, to zależne od wielu czynników. Może być to około 0,5kg do 1kg tygodniowo.

Pozdrawiam.
Witam,.. Zbyt mało informacji mam na Pani temat, by określić w jakim czasie może Pani schudnąć 8 kg. Każdy organizm jest inny, jedni tyle kg tracą w 2 - 3 msc, a inni w rok. Także dla mnie to pytanie jest zbyt ogólne. Proponuję wytyczyć sobie cel w obwodach ile chce mieć Pani cm w pasie, czy w biodrach i do tego musimy dążyć. Konsultacje kontrolne robię co 2 - 3 tygodnie, wszystkie w zależności od tego jaki mamy problem oraz jak często Pani będzie potrzebować mojej pomocy. Pozdrawiam, Agnieszka