Zapalenie najądrza i gruczołu krokowego, jaki lek będzie skuteczny?

3 odpowiedzi
Witam,
Po pojawieniu się dyskomfortu w prawej pachwinie i bólu prawego jądra udałem się do urologa. Ten stwierdził stan zapalny najądrza i prostaty. Dostałem levofloksacynę i diklofenak. Po ok 7 dniach pojawiła się wysypka na rękach i wewnętrznej stronie ud. Udałem się do innego lekarza, który stwierdził, że może to być alergia i kazał odstawić oba leki (dodam, że były pozytywne efekty i objawy znacznie ustąpiły). Lekarz przepisał doksycylinę, coś przeciwgrzybicze i kazał brać ibuprom. Niestety wraz z ustępowaniem wysypki wracają objawy zapalenia, tak jakby nowy antybiotyk nie działał.
I teraz moje pytanie: Jeśli levoksacyna miała pozytywne działanie a teraz jest gorzej, to czy powinienem udać się znów do lekarza i zmieniać antybiotyk? Czy jeśli jestem uczulony na jeden fluorochinolon, to czy np. również nie mogę brać ciprofloksacyny? Czy też jest szansa, że mogę być uczulony tylko na levofloksacynę? I jeszcze jedno, czy doksycylina jest dobrym pomysłem na to schorzenie? Wszędzie czytam informację o fluorochinolonach, jako skutecznym leku.
W Pana sytuacji proponowałbym rozszerzyć diagnostykę o USG jąder oraz posiew nasienia i wymaz z cewki moczowej. Zarówno lewofloksacyna jak i doksycyklina są wykorzystywane w leczeniu niepowikłanych zapaleń najądrza.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, sugeruję udać sie ponownie do pierwszego lekarza który przepisał skuteczna kurację, pozdrawiam
Fluorochinolony są pierwszym wyborem w infekcjach wychodzących w układu moczowego choć coraz częściej obserwujemy lekooporność na tą grupę antybiotyków. Istnieje oczywiście możliwość że alergia dotyczy tylko jednej substancji czynnej, czy wręcz innych składników tabletki ale może być również na całą grupę, da się to sprawdzić tylko empirycznie. Idealnie byłoby dobrać antybiotyk w sposób celowany na podstawie posiewu z antybiogramem i taki posiew (z moczu i nasienia) warto wykonać ale jeżeli nie można czekać z włączeniem leku na wynik to oczywiście dobieramy antybiotyk empirycznie kierując się jego spektrum działania i doświadczeniem i ewentualnie korygujemy po uzyskaniu antybiogramu. Nie jest to niestety sposób 100% skuteczny. Jeśli po 3 dobach kuracji nie widzimy efektu to antybiotyk należałoby zmienić.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.