Zapalenie kości i rana

4 odpowiedzi
Mam zapalenie kości w stopie oraz ranę, której nie mogę zagoić kilka miesięcy. Miałam gronkowca złocistego, teraz wymazy po 8 tygodniach antybiotyku pokazują jedynie gronkowca skórnego. Chodzę na komorę hiperbaryczna, ale 30 zabiegów nadal nie pomogło zagoić choćby rany.czy brak dalszego antybiotyku to słuszna decyzja? Co mogę jeszcze zrobić, by sobie pomóc? Jestem pod opieka ortopedy, ale nie widzę poprawy.
mozna zastanowic się nad opatrunkiem ssącym PIKO. Dodatkowo po takim leczeniu proponuje dołożyć maść typu Iodosorb. W razie braku zamknięcia rany proponuje powtórzyć zabiegi w komorze o nastepne sesje.

To sa nielatwe sytuacje, do ktorych nalezy podchodzic ostroznie i indywidualnie. Jesli decyzja zostala podjeta zeby narazie nie brac antybiotyku, moze to rzeczywiscie wzmocnic organizm i okazac sie dobrym rozwiazaniem. Pozdrawiam i zycze zdrowia, MS
To zwykle trudny problem. Leczenie może ciągnąć się latami. Dobrze byłoby ocenić poziom cukru we krwi, bo problem może dotyczyć stopy cukrzycowej. Antybiotyk zwykle nie przynosi rezultatu. Można rozważyć leczenie osoczem bogatopłytkowym lub komórkami macierzystymi
Dzień dobry!

Należy ocenić wskazania do ewentualnego operacyjnego leczenia rekonstrukcyjnego - oczyszczenia chirurgicznego i pokrycia ubytków tkankowych.

Piotr Staszczuk