Zanik popędu seksualnego

6 odpowiedzi
Zanik popędu seksualnego u mężczyzny przed trzydziestką po długotrwałym zażywaniu metamfetaminy. Przyczyna znana, pytanie brzmi: czy da się to wyleczyć skoro znana jest przyczyna? Na czym polegałoby leczenie? Dziękuję za góry za odpowiedz i pozdrawiam.
Witaj,
Ze względu na to, że przyczyna może być fizjologiczna radziłabym wizytę u lekarza urologa. Myślę, że warto będzie zrobić dokładne badania (m.in. testosteron, usg, itd.). Ponieważ temat jest ważny dla Ciebie, zacznij wlaśnie od tego, a jeśli przyczyny fizjologiczne zostaną wykluczone wtedy wizyta u psychologa, terapeuty.
Pozdrawiam,
Dorota

Dzień dobry,
biorąc pod uwagę wyjątkową toksyczność metamfetaminy, można przypuszczać, że przyczyną braku libido jest metamfetamina, warto jednak szczegółowo dopytać o kwestie związane nie tylko z metamfetaminą, ale też z libido jako takim przed braniem substancji, reakcjach organizmu, ewentualnych chorobach towarzyszących braniu metamfetaminy itp. W pytaniu nie ma jasnej informacji, czy opisywany mężczyzna nadal bierze metamfetaminę czy już nie, jeśli nie, to od jakiego czasu i czy w ogóle zrezygnował z substancji psychoaktywnych czy tylko z metamfetaminy. Jeśli jest uzależniony to w pierwszej kolejności należałoby wdrożyć leczenie dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Aby móc mówić o leczeniu, trzeba znać odpowiedzi na powyższe (ale też inne pytania). Na pewno konieczna będzie wizyta lekarska. Leczenie osoby po długotrwałym zażywaniu metamfetaminy skierowane jest nie tylko na kwestię związane z libido, ale na funkcjonowanie również w innych obszarach, dlatego na pewno trzeba byłoby połączyć psychoterapie z terapią seksuologiczną, ale też z leczeniem np. u endokrynologa bądź też neurologa (metamfetamina ma wyjątkowo negatywny wpływ na układ nerwowy). Wszystko zależy od stanu opisywanego mężczyzny. Nastawiałabym się tutaj na długotrwały proces i współpracę wielu specjalistów, natomiast sposób leczenia zależy od ogólnej kondycji mężczyzny. Życzę dużo cierpliwości i wytrwałości
Terapia będzie trudna, długotrwała i będzie wymagała leczenia u różnych specjalistów- seksuologa, endokrynologa, neurologa, psychoterapeuty.
Przyczyną zaniku libido jest głównie tło organiczne związane z rozwojem zaburzeń neurogennych , obniżenia poziomu testosteronu,zaburzeń metabolizmu hormonów, prolaktyny. Substancja psychoaktywna , którą Pan długotrwale zażywał niszczy też komórki wytwarzające neuroprzekaźniki- dopaminę, serotoninę. Sugeruje wizytę u lekarzy w/w, który w zależności od przyczyn,występujących zaburzeń zaordynują odpowiednie leczenie.
Drogi Panie,
Metaamfetaminawpływa przyczyniła się u pana do patologii seksualnej i ma tło organiczne – obniżenie poziomu testosteronu, zaburzenia neurogenne, zaburzenia metabolizmu estrogenów, prolaktyny, serotoniny czy dopaminy.Jeśli pierwsze Pana doświadczenia seksualne są związane z amfetaminą - mają wówczas charakter pierwotny - czyli występują od początku współżycia seksualnego i zazwyczaj decydują o dalszym nieudanym życiu seksualnym. Terapia w takich przypadkach jest trudna, długotrwała, wymaga leczenia u seksuologa, psychologa, endokrynologa oraz neurologa, a jej rezultat i tak nie jest pewny. Proszę walczyć. Trzymam kciuki :-) .
Dziękuję za kontakt i zaufanie,
Nie sądzę, że jest jedna jedyna przyczyna zaniku popędu seksualnego u mężczyzny przed trzydziestką po długotrwałym zażywaniu metamfetaminy ze względu na różnic indywidualnych w każdym przypadku.
Owszem terapia jest możliwa i będzie zależna od każdego przypadku.
Pozdrawiam
Witam serdecznie,
proszę skontaktuj się z lekarzem psychiatrą. On powinien udzielić Ci dokładniejszych informacji i ewentualnie włączy farmakoterapię jeśli uzna, że jest to konieczne. Zbada też czy brak popędu jest związany wyłącznie z zażywaniem metamfetaminy, czy jest również czynnik psychologiczny, który na to wpływa.