Zakrzepica żył głębokich

5 odpowiedzi
Witam serdecznie, czy przy zakrzepicy/ zakrzepowym zapaleniu żył głębokich- trombofilii/ przyjmując Warfin 5mg i utrzymując INR na poziomie 3-4 mogę przyjmować witaminę PP, witaminę B complex oraz biotebal 5mg?? /zmagam się z problemami skóry rąk i wypadaniem włosów/ Pozdrawiam
Można przyjmować te preparaty pod kontrolą INR :)

Witam
Przy leczeniu lub profilaktyce wtórnej antymetabolitami witaminy K i wprowadzaniu nowych leków lub nawet zmianie diety należy zwiększyć częstość oznaczania wskaźnika INR, aby utrzymać go w odpowiednich granicach. Wydaje się że przedział 2,0-3,0 powinien wystarczyć.
Pozdrawiam
Tak można przyjmować te lekarstwa. Nie będą wpływały na INR.
Proszę sprawdzić, czy w tych preparatach nie ma witaminy K, poza nią można przyjmować witaminy innych grup.
Witam, raczej nie powinno mieć wpływu na działanie warfinu, problemy z włosami i ze skórą może powodować warfaryna - pełna informacja :
na stronie: leki.urpl.gov.pl/files/25_Warfin_tab_3_5.pdf pozdrawiam
Tomasz Ciąćka