Zakochałem się bez wzajemności w koleżance. Jest ona w wieloletnim związku. Powiedziałem Jej o tym b

2 odpowiedzi
Zakochałem się bez wzajemności w koleżance. Jest ona w wieloletnim związku. Powiedziałem Jej o tym bo czytałem ze pomoże. Pomogło tylko częściowo. Z tego powodu mam huśtawki nastrojów, myśli samobójcze. Co zrobić w tej sytuacji? Wiem ze mozemy zostać tylko przyjaciółmi i nic wiecej ale jednak serce poległo.
Dzień dobry, sytuacja którą Pan opisuje jest szczególnie trudna. Aktualnie przezywa Pan kryzys. Brak możliwości zrealizowania pozytywnego scenariusza rozwijania się relacji romantycznej w chwili obecnej negatywnie wpływa na Pana postrzeganie siebie i swiata. Sytuacja odrzucenia od koleżanki to nie powód by zgłosić się do psychologa jednak niepokojaca jest Pana reakcja na owo odrzucenie w zakresie pojawiajacych sie myśli samobójczych. Jezeli stan Pana nie bedzie sie poprawiał warto byłoby się zastanowić czy nie zgłosić się na konsultacje do specjalisty.
Pozdrawiam
Anna Brauer

Dzień dobry, czytam Pana wiadomość i widzę, jak ciężko przeżywa Pan obecną sytuację. Rozstanie z wizją bycia z kimś w kim się zakochaliśmy to rzeczywiście bardzo wydarzenie, ma Pan prawo do czucia ogromnego smutku. Cieszę się, że szuka Pan dla siebie wsparcia- pisze Pan o myślach samobójczych- jeśli pojawiają się to są wskazaniem na to by udać się do lekarza psychiatry, potem również do psychologa, który wspólnie z Panem ustali jak w najbliższym czasie jak mozna Panu pomóc. Proszę pamiętać, że w razie zaostrzenia się myśli samobójczych, uzyska Pan bezpłatną pomoc w każdym większym mieście w Ośrodkach interwencji Kryzysowej, lub na dowolnym oddziale psychiatrycznym. Pozdrawiam serdecznie i trzymam za Pana kciuki.
Martyna Sobczyk