Zaburzenia równowagi i zawroty głowy

1 odpowiedzi
Zdjęcie kręgosłupa szyjnego: nieznaczne zwężenie przestrzeni międzykregowej na poziomie C5-C6. Zniesienie fizjologiczne lordozy szyjnej, ustawienie wyprostne. Badanie MR głowy:podkorowo w obu płatach czołowych widoczne są dwa, drobne , hiperintensywne ogniska w obrazach T2 i FLAIR o średnicy do 3mm o charakterze naczyniopochodnych zmian niedokrwiennych. Zawroty i bóle głowy nasilają się przy nachyleniu się, wieczorem po położeniu się na łóżku, rano po przebudzeniu i wstawaniu z łóżka. Na przełomie listopada i grudnia 2016 r. Zapisałam się do fizjoterapeuty. Pod koniec grudnia 2016 r. Dostałam silnych zawrotów głowy i zaburzeń równowagi, nie potrafiłem utrzymać głowy i miałam problem z poruszaniem się. Ulgę przynosiło mi leżenie na prawym boku. Trwało to około 2 tygodnie. We wrześniu 2017. leżąc na łóżku dostałam silnych zaburzeń równowagi, wstałam i zaczęłam chodzić po domu, ustąpiło po 15 minutach. Jakość mojego życia jest kiepska z wyżej wymienionych objawów. Moje pytanie do Pana, to czy jest Pan w stanie mi pomóc? Czy to wszystko jest od kręgosłupa szyjnego? Dodam ,ze biorę betaserc ale mimo wszystko nic się nie zmienia. Czekam na odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.
Witam, ma Pani problem z bólami i zawrotami głowy. W pierwszej kolejności proponuje udać się do laryngologa, zbadać błednik. Jeśli chodzi o kręgosłup szyjny to właściwą diagnostyką jest rezonans magnetyczny. Pozdrawiam
Piotr Winkler