Za mało pokarmu 9 doba po cc, brak nawału mlecznego, dziecko jest głodne

3 odpowiedzi
Witam, jestem 9 dzień po porodzie a dokładniej po cesarskim cięciu ze względu na niepowodzenie akcji porodowej trwającej kilkanaście godzin. Miałam podawane kilka rodzajów znieczuleń przy okazji porodu SN oraz CC, oksytocynę, morfinę i leki przeciwzakrzepowe i przeciwbólowe. Kiedy już moj synek pojawił się na świecie bardzo chciałam karmić go piersią ale tutaj zaczynaja się schody..dlaczego mleka jest tak mało ze moje dziecko jest głodne?! Przystawiam go co chwila, wisi na piersiach po 30 minut czasem na każdej i widzę ze jest głodny nie chce usnąć i się kręci. A kiedy dokarmiam mlekiem modyfikowanym leży jak król i zasypia w trymiga. Próbowałam już wszystkiego herbatek, ciągłego przystawiania, laktatora, produktów ze słodem jęczmiennym i mleka jak kot napłakał. Nie miałam żadnego nawału mlecznego ani nie kapie mi mleko z drugiej piersi podczas karmienia. Jak naciskam na pierś to wolno wypływają jakieś kropelki ale bynajmniej bez szału. Czy możliwe ze ja po prostu mam za mało pokarmu i dziecka nie wykarmie?
Witam,
zdecydowanie zalecam wizytę u konsultanta laktacyjnego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
by stwierdzić rzeczywisty niedobór pokarmu niezbędna jest ocena przyrostów masy ciała dziecka. Najlepiej, by zrobiła to położna środowiskowo-rodzinna, która obejmuje opieką panią i pani dziecko po porodzie, lub dokładny pomiar możny wykonać w Poradni Dziecięcej, do której należy dziecko.
Mleko matki jest bardziej lekkostrawne niż mleko modyfikowane, dlatego po mleku modyfikowanym może dłużej spać. Podawanie mleka modyfikowanego początkowo może powodować u dziecka wzdęcia- stąd niespokojne zachowanie. Dodatkowo dzieci bardzo szybko "przyzwyczajają się" do wygody- z butelki pokarm leci znacznie łatwiej i szybciej, a z piersi muszą się bardziej napracować, skutkiem czego, szybciej się denerwują.
Kwestia pobudzania piersi- proszę poczytać o metodzie 7-5-3. Należy też pamiętać, o przystawianiu dziecka do piersi w nocy, wtedy mamy największe szanse na rozbudzenie laktacji ze względu na największy poziom prolaktyny.
Mimo wszystko, w tym przypadku konieczna jest, wizyta u położnej lub doradcy laktacyjnego, by w pełni ocenić laktację.
Pozdrawiam
Witam Panią.
Niestety nie jest możliwa odpowiedź na Pani Wiele wątpliwość.
Ponieważ przyczyny mogą leżeć zarówno po stronie noworodka i matki proponuję niezwłocznie zgłosić się z dzieckiem do pediatry,położnej rodzinnej czy doradcy laktacyjnego jak również do ginekologa położnika.
Pozdrawiam
Bernadetta Brudecka

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.