Z powodu bólowych kręgosłupa szyjnego zalecono TK. W ostatnim tygodniu pojawił się silny, kłujący/ s

2 odpowiedzi
Z powodu bólowych kręgosłupa szyjnego zalecono TK. W ostatnim tygodniu pojawił się silny, kłujący/ szczypiący ból od kregoslupa szyjnego do barku szczególnie wieczorem i w nocy uniemożliwiający spanie (nie ustepuje mimo leków- paracetetamol, myditin oraz gorących okładów- jedynie dlugotrwałe uciskanie bolącego miejsca daje ulgę) Proszę o poradę, co należy zrobić w takiej sytuacji?
Opis badania TK kręgosłupa
Kobieta Lat 40.
Łagodne prawowypukłe odchylenie osi kręgosłupa szyjnego w trzonach C2, C3 i C4 uwidoczniły się regularnego kształtu dość duże odgraniczone ogniska rozrzedzenia wielkości do 0,4 x 0,5 x 0,7 (cc) cm w C4– naczyniaki? do oceny w MR.
Wysokość trzonów kręgów szyjnych jest zachowana.
Na poziomie C3/C4 i C5/C6 widoczne są niewielkie pośrodkowe protruzje krążków m-k, które modelują worek oponowy.
Na poziomie C5/C6 widoczna jest większa pośrodkowa przepuklina krążka m-k, która wraz z wyraźnymi osteofitami tylnych krawędzi płytek granicznych trzonów C5 i C6 wyraźnie uciska worek oponowy i modeluje/ uciska rdzeń szyjny.
Poza tym obraz odcinka szyjnego kręgosłupa w granicach normy.
Na granicy badania w lewobocznej części komory 4 zwapnienie wielkości 0,4 cm do oceny w MR głowy.
Niejednorodna gęstość tarczycy do oceny w USG.
Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Pozdrawiam!

Dzień dobry. W zaistniałej sytuacji wielkim błędem jest ogrzewanie bolesnego miejsca. Polecam zastosowanie ewentualnie maści przciwbólowej ze środkiem przeciwzapalnym, ale na pewno nie należy stosować żadnych okładów ciepłem czy masaży, z wibracyjami włącznie. Dobrą radą jest, aby udać się do wykwalifikowanego specjalisty Fizjoterapii Neurologicznej lub z doświadczeniem prowadzenia schorzeń kręgosłupa. Życzę szybkiego rozwiązania problemu i powrotu do zdrowia. Pozdrawiam