Z moim byłym partnerem próbujemy odbudować na nowo nasz związek, ale ciągle przy kłótniach pojawia s

2 odpowiedzi
Z moim byłym partnerem próbujemy odbudować na nowo nasz związek, ale ciągle przy kłótniach pojawia się niepewność że "to sie nie uda" i wspominamy o błędach z przeszłości. Dodatkowo kłótnie są często nerwowe, głównie z jego strony. Próbuję łagodzić wszystko, ale wtedy on sie oddala. Czasem ciężko nam się dogadać, zwłaszcza przy rozmowach o tym jak ja się czuję w tej sytuacji. Czy powinniśmy się wybrać do specjalisty?
Sytuacja, gdy oboje partnerzy są zmotywowani do odbudowania relacji, a pomimo to trudno im jest wyjść poza schematy, które się nie sprawdzają jest sytuacją, gdy pomoc terapeuty może być bardzo skuteczna. Za najbardziej efektywny uważa się w tym przypadku nurt psychoterapii systemowej. Terapeuta (optymalnie para terapeutów) pomaga sprecyzować co jest istotą trudności i stworzyć nowe, bardziej satysfakcjonujące sposoby porozumiewania się. W trakcie terapii może też się okazać, że dla pary (np. w związku przemocowym) korzystniejsze jest rozstanie.

Jeśli Państwo oboje chcą a z opisu można taki wniosek wysnuć to poszukanie wsparcia jest dobrym pomysłem. Może ustalenie głównych trudności, określenie celów i tego po czym poznacie, że idziecie w dobrą stronę będzie ważnym krokiem. Skorzystanie z pomocy może też wpłynąć pozytywnie na Waszą motywację.
Życzę powodzenia. Pozdrawiam.