Yohimbina - kiedy i dla kogo?

15 odpowiedzi
Zastanawiam się nad Yohimbiną jako spalaczem. Jak dawkować? W jakich sytuacjach unikać?
Ten suplement budzi pewne kontrowersje w związku z licznymi skutkami ubocznymi. Nie polecam tego typu preparatów przyspieszających redukcję. Choćby dlatego, że do licznych objawów niepożądanych mogą należeć ataki lęku, bóle głowy, nudności, dreszcze, szybsze tętno i wyższe ciśnienie. Dlatego też dawkowanie jeżeli już ktoś się decyduje musi być ustalane indywidualnie do przypadku. Jest cienka granica pomiędzy dawką efektywną, a niebezpieczną. Yohimbina zdecydowanie nie nadaje się dla kobiet w ciąży dzieci, osób z wysokim ciśnieniem czy problemami sercowo-naczyniowymi, problemami psychicznymi. W środkach odchudzających yohimbinę rozpoznać można pod nazwami: yohimbe bark extract,yohimbine hcl, czy jej pochodnej: alpha-yohimbine. Pozdrawiam

Osobiście nie polecam żadnych spalaczy tłuszczu także nie rozpiszę żadnego dawkowania..
Ten proszek stosuje się głównie w sporcie i przy zaburzeniach libido. Ja nie mam żadnego doświadczenia z zażywaniem tego specyfiku przez pacjentów.
Już po raz kolejny nawołuję do tego, by nie wierzyć w żadne 'cudowne" suplementy o rzekomym działaniu odchudzającym. Po pierwsze, z samej definicji suplement diety jest tylko i wyłącznie środkiem spożywczym, którego działanie nie musi być potwierdzone rzetelnymi badaniami naukowymi. Po drugie, gdyby faktycznie można było kupić skuteczne środki odchudzające, nie istniałby problem otyłości w dzisiejszym świecie.

Wracając do pytania, Yohimbiną wykazuje bardzo wiele działań niepożądanych. Może wywołać: mdłości, bóle głowy, nadmierne pobudzenie, nerwowość, drażliwość, skoki ciśnienia, drgawki, a u osób przyjmujących leki może wchodzić w interakcje z nimi. ABSOLUTNIE ODRADZAM!
Witam serdecznie,
Stosowanie Yohimbiny niesie ze sobą szereg działań niepożądanych, dlatego zdecydowanie nie polecam tej substancji.
pozdrawiam,
Kasia Siedzik
Witam, trudno cokolwiek doradzić kiedy nie posiadam informacji Kto chciałby zażywać Yohimbinę i dlaczego? Jeżeli chodzi o spalanie tłuszczu to żadne suplementy nie będą skuteczne bez odpowiedniej diety i higieniczncznego stylu życia. Pozdrawiam Marzena Wacłąw-Pazera
Witam, johimbina nie jest dopuszczona do obrotu jako składnik suplementów diety. Może okazać się szczególnie groźna dla kobiet ciężarnych i karmiących, osób z chorobami: krążenia (zarówno z nadciśnieniem jak i niedociśnieniem), nerek, wątroby, układu nerwowego, żołądka i jelit, nie jest wskazana dla osób chorych na cukrzycę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Johimbina -kora johimby-Johimba lekarska, przenika do OUN (ośrodkowy układ nerwowy), blokuje receptory alfa 2-adrenergiczne podnosi uwalnianie noradrenaliny, pobudza OUN, rozszerza naczynia krwionośne, głównie w jamie brzusznej, okolicy lędźwiowej i narządów płciowych, podnosi ciśnienie. Stosowana jako środek na poprawę erekcji, jednak nie ma wystarczających dowodów i badań naukowych na jej skuteczność. Jak widać to nie witaminka, a w Europie nie dopuszczono do obrotu suplementów zawierających w składzie korę yohimbę. Jeżeli koniecznie chcemy coś zastosować to proponuję wybrać bezpieczniejszy suplement.
pozdrawiam
Yohimbina powoduje wzrost stężenia adrenaliny w organizmie oraz stymulację metabolizmu tłuszczowego do procesów termogenicznych. Działanie tego związku opiera się na antagoniźmie wobec receptorów alfa.
Niestety jest stosowanie może wiązać się z szeregiem skutków ubocznych m.in. mdłości, obniżenie lub podwyższenie ciśnienia krwi, zaburzenia pracy serca, bóle głowy, obniżenie samopoczucia, rozdrażnienie a a nawet stany depresyjne, uczucie zimna, dreszcze.
Działanie yohimbiny na organizm człowieka jest jeszcze niewystarczająco zbadane, także zalecałabym ostrożność w stosowaniu tego związku.
Polecałabym zastanowić się nad naturalnymi sposobami redukowania tkanki tłuszczowej. Większość suplementów wspomaga proces odchudzania ale w bardzo delikatny sposób, a mogą nieść za sobą szereg niepożądanych skutków ubocznych.
Witam,
Niestety nie pomogę ponieważ nie polecam żadnych spalaczy tłuszczów ani suplementów.
Pozdrawiam
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Raczej odradzam przyjmowanie tego środka, abstrachując, że w Polsce została zakwalifikowana jako substancja, która szkodzi zdrowiu moje doświadczenia z Yohimbiną to potwierdzają. Wielu z osób, które trenowałem równocześnie zażywało Yohimbinę bez mojej wiedzy a później przychodziło po poradę. Dolegliwości z którymi przychodzili to między innymi bezsenność, ciągle rozdrażnienie, przekrwione białka oczne, podwyższone ciśnienie, czerwona wysypka na ciele. Zdecydowanie odradzam stosowanie Yohimbiny, która przez marketingowców raczej jest dedykowana desperatom, którzy chcą w zrobić formę "last minute". Zapraszam do kontaktu ze mną za pośrednictwem FB pomogę osiągnąć upragniony cel bez sięgania po wątpliwe wspomagacze.
Witam,
Zdecydowanie odradzałabym tę substancję. Nie tylko jest substancją, której zażywanie powoduje wiele skutków ubocznych, to dodatkowo brak jest wystarczająco mocnych dowodów naukowych, które mogłyby potwierdzić jej skuteczność jako efektywnego spalacza. W zależności od tego jaki jest Pani/Pana cel i jak duża redukcja do przeprowadzenia należy stworzyć indywidualnie dopasowany plan treningów, diety i ewentualnej suplementacji.
Pozdrawiam.
Zdecydowanie odradzam. Niedawno trafiła do mnie pacjenta, która stosowała ten magiczny specyfik. Wywoływał u niej bóle głowy, przekrwienie gałek ocznych, wysypkę, zaburzenia pracy serca. Stosowanie tego środka wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi. Po co ryzykować utratą zdrowia? Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana nawyków żywieniowych i odpowiednia aktywność fizyczna dostosowana do Pani możliwości.
Johimbina jest niedopuszczona do obrotu w naszym kraju. Reakcja organizmu na ten suplement jest bardzo indywidualna, u niektórych już bardzo małe dawki powodują uczucie paniki, kołatanie serca i inne intensywne, negatywne objawy. Sportowcy stosują ten suplement na tzw. "ostatni szlif", w momencie, kiedy potencjał tradycyjnych metod (dobrze dobrana dieta + intensywne treningi) został wyczerpany i zależy im na redukcji tłuszczu opornego. Rozsądnym byłoby rozpoczęcie od dawek rzędu 1-2mg w okresie przedtreningowym, można przyjmować w połączeniu z kofeiną.