Wynik rezonansu szyji a objawy drętwienie rąk od nadgarstka do palcow opuszki palcow i wewnetrznej c

2 odpowiedzi
Wynik rezonansu szyji a objawy drętwienie rąk od nadgarstka do palcow opuszki palcow i wewnetrznej części dloni w obu rękach czasem bol reki i przedramion delikatne mrowienie nie zalezne od pozycji utrzymuje sie przez caly dzień z przerwami i jest takie chodzące raz w kciuku raz w malym palcu , wskazującym lub w serdeczynym .czasem ostabienie sily rąk Czym moze byc spowodowane?. Oto wynik rezonansu
Badanie MRI kręgosłupa szyjnego. Co oznacza wynik badania czy to coś poważneg? Zachowana fizjologiczna lordoza szybka.Zmiany zwyrodnieniowe krążków m/k od C2/C3 do C5/C 6 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2 zależnych (odwodnienie ). Na poziomie C5/C6 wypuklina krążka m/k psteogity krawedziowe i niewielkie zmiany zwyrodnieniowe s stawach m/k uciskaja worek oponowy, uważają otwory m/k z możliwością draznienia korzeni nerwowych C6 zwlaszcza prawego .Na poziomie C3 /C4 i C4/C5 osteofity krawedziowe i niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach m/k zwezaja otwory m/k bez ewidentnego wpływu na korzenie nerwowe. Pozatym wysokość i sygnal pozostałych krążków m/k i trzonów kręgów szyjnych w normie. Rdzen kregowy bez zmian ogniskowych .Złącze czaszkowo - kregoslupowe w normie.
Objawy o jakich Pani mówi są adekwatne do obrazu radiologicznego. Proszę udać się do fizjoterapeuty na badanie funkcjonalne oraz by obejrzał dokładnie oraz MR ( opis to nie wszystko). Dobry fizjoterapeuta dobierze odpowiednie metody pracy manualnej by Pani pomóc i będzie potrafił ocenić szanse na postępy w terapii. Ewentualnie w razie potrzeby wyśl Panią dalszą diagnostykę lub konsultację lekarską

Dyskopatie wykazane w rezonansie mogą dawać objawy, które występują u Pani. Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Pozdrawiam!