wynik EEG - proszę o interpretację

6 odpowiedzi
Bardzo proszę o odpowiedź, czy poniższy wynik EEG jest prawidłowy:
Zapis niskonapięciowy (do 30nV), słabo zorganizowany z napadowymi wyładowaniami w okolicach czołowo-skroniowych i potylicznych.
Wynik badania EEG jest nieprawidłowy. Konieczna konsultacja neurologiczna. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Opis EEG do interpretacji klinicznej, zależnie od wywiadu, objawów, leczenia Pozdrawiam
Z taką prośbą najrozsądniej zgłosić się do lekarza który kierował na badanie EEG.Najlepiej do neurologa.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie.
Sam opis badania jest nieprawidłowy, ale w neurologii ( i w całej medycynie) nie leczy się wyniku badania, najważniejszy jest pacjent i jego dolegliwości. Na uspokojenie dodam, że dość często wyniki badania EEG wychodzą nieprawidłowe mimo braku dolegliwości u pacjenta. Jeśli jednak występują jakieś objawy należało by je skonsultować z neurologiem
Pozdrawiam serdecznie
Szanowna Pacjentko, Szanowny Pacjencie,
Po pierwsze: wynik badań DODATKOWYCH, a EEG to właśnie taki pomocniczy parametr, nie może być podstawą do rozpoznawania żadnej patologii. Jest po prostu DODATKOWY.
Po drugie: wyrwany z kontekstu - czyli bez zebrania wywiadu i zbadania pacjenta - nie powinien być interpretowany.
Po trzecie - brak jakichkolwiek danych: dziecko czy dorosły, młody czy stary, zażywający jakieś leki? substancje neurotoksyczne ....itp idt
Po czwarte - w jakich warunkach wykonywane było badanie ..]
Tak można by mnożyć.
Zatem odpowiadając na pytanie, należałoby odpowiedzieć ,,pytaniem na pytanie" - dlaczego EEG zostało zlecone? 1) Obserwacja w kierunku epi?
2) ,,zapis niskonapięciowy" może być normą u konkretnego człowieka (powinno się porównać z jakimś wykonanym wcześniej).
3) ,,napadowe wyładowania" - jakich fal?
Moaże należałoby rozważyć wykonanie badanie rezonansem magnetycznym ....\
dr Andrzej Żytkowski
Witam, nie mam informacji czy jest to zapis osoby chorującej na padaczkę, z jakiego powodu zostało wykonane badanie, czy i jakie pobiera leki, o jakich wyładowaniach mowa w opisie. Zapis nie jest prawidłowy, jednak "nie leczymy zapisu EEG". Pozdrawiam