wpływ thyrozol 15 mg na dziecko karmione piersią - choroba gravesa-basedowa matki

2 odpowiedzi
Choruję na gravesa-basedowa. Obecnie mam dziecko 4-miesięczne. Miesiąc temu doszło do zaostrzenia choroby i od tego czasu przyjmuję thyrozol 15 mg. Dostałam zalecenie, by nie karmic piersią przez 6 h od przyjęcia leku. Czasami to się nie udaje i karmię np. po 3 h - zdarza się to raz na 4-6 dni. Jak bardzo jest to niebezpieczne dla dziecka? Wiem, że dawki do 10mg przy karmieniu piersią są ok. Moje dziecko przybiera szybciej na wadze niż poprzednie - martwię się, że jest to skutkiem nie przestrzegania wymaganych przerw w karmieniu. Waży 7,5 kg - ma równo 4 miesiące. Jest to wcześniak z 36 t. c.
Należy regularnie kontrolować czynność tarczycy noworodka.

15 mg to dość mała dawka thyrozolu, jednak i taka dawka dostaje się do mleka matki, czasem jedyną możliwością jest podawanie mamie jednocześnie małej dawki hormonu tarczycy ale jest to dość trudne