Zostawił mnie chłopak po 3.5 roku związku. Z dnia na dzień zapomniał o mnie, nie potrafię się

5 odpowiedzi
Zostawił mnie chłopak po 3.5 roku związku. Z dnia na dzień zapomniał o mnie, nie potrafię się pozbierać i sama sobie z tym poradzić, bardzo potrzebuję pomocy.
W takim wypadku sugerowałabym udać się do psychoterapeuty, który wesprze Panią w tym trudnym momencie. Zazwyczaj polecam nurt poznawczo-behawioralny i terapię schematu. Rozstania wzbudzają silne emocje, zwłaszcza kiedy dotykają przekonań związanych z nami samymi.

Jeśli potrzebuje Pani pomocy warto udać się na konsultacje do psychoterapeuty. Nie zależnie od nurtu wsparcie w takich chwilach jest bardzo ważne W razie potrzeby zapraszam do kontaktu.
Dzień dobry.

Myślę, że ciężko jest z dnia na dzień o kimś zapomnieć szczególnie jeśli dotyczy to relacji romantycznej, która trwa 3,5 roku.

Relacje międzyludzkie to bardzo ciekawy i obszerny temat. Ludzie zachowują się w pewien sposób. Na ten sposób ma wpływ wiele czynników (wydarzenia, inni ludzie, ale także to jak postrzegamy świat, jakimi zasadami kierujemy się w życiu).

Jest Pani w bardzo trudnej emocjonalnie sytuacji. Napisała Pani, że nie potrafi się pozbierać, a także sama sobie poradzić z zaistniałą sytuacją. To naturalne. Jest Pani wrażliwą osobą i być może dlatego sytuacja z którą się Pani obecnie zmaga jest tak ciężka.

W tak trudnych wydarzeniach bardzo skutecznie są w stanie pomóc zarówno psycholodzy jak i psychoterapeuci. Wykonała Pani już pierwszy krok. Napisała Pani o swoim problemie tu na portalu Znany Lekarz. To już spory krok w kierunku do poradzenia sobie.

Zachęcam Panią do skorzystania z konsultacji bądź krótkotrwałej psychoterapii, która zdecydowanie może poprawić Pani dobrostan psychiczny, pomoże dojść do równowagi, a także nauczy i pokaże jak nabrać wiatru w żagle, aby realizować nowe cele, marzenia. Psychoterapia pomaga w odbudowaniu poczucia własnej wartości, w dostrzeżeniu swoich mocnych stron, w nauczeniu się jak radzić sobie w sytuacjach, gdy doświadczamy kryzysu emocjonalnego.
Praca ze specjalistą odbywa się w miłej i dobrej atmosferze sprzyjającej procesowi zrozumienia, akceptacji, dojścia do siebie.

Wiem, że w dobie pandemii takie spotkanie twarzą w twarz ze psychoterapeutą może nie być najlepszym rozwiązaniem. W Instytucie Zdrowia Psychicznego me4health prowadzimy konsultacje i psychoterapie w formie online via skype, a także w formie tekstowej asynchronicznej (codzienny mailowy tekstowy kontakt ze specjalistą) - które mają skuteczność odpowiadającą pracy w trybie stacjonarnym.

Zapraszam najmocniej.
Pozdrawiam i dużo pozytywnej energii Pani wysyłam.
Edyta Zawodna

Zdecydowanie polecam wizytę u psychoterapeuty. Pomoże uporać się z bólem. Pomoże też przyjrzeć się Pani postawie w relacji partnerskiej, rolom w które Pani wchodzi (bezwiednie). Wizyta u terapeuty to także okazja by zweryfikować ww.postawy i przekonania. Rafał Dobolewski
Rozumiem,że jest Pani trudno i ciężko. Zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty. Pozdrawiam