Witam, zaczęłam się odchudzać, mam pcos przez pierwsze 3 tyg schudłam 10 kg a teraz od jaki 2/3 tyg

2 odpowiedzi
Witam, zaczęłam się odchudzać, mam pcos przez pierwsze 3 tyg schudłam 10 kg a teraz od jaki 2/3 tyg waga stoi co może być przyczyną, mam 24 lat 100kg wzrost 165 i tak na śniadanie wypijam jogurt aktivia czasem 2 jajka i pomidor na drugie śniadanie to albo ciastko belvida albo jabłko albo budyń z tapioka, obiad przeważnie kasza 1/3 torebki i pieczona pierś na oliwie lub jakaś zupa nie zagęszczana, podwieczorek to Kisiel z tapioki albo owoc albo belvida, kolacja serek grani wypijam koło 3l wody i posiłki 8, 11,14,17,20
Dzień dobry, niestety, aby odpowiedzieć na Pani pytanie potrzeba, po pierwsze analizy tygodniowego dziennika żywieniowego, dzięki któremu będzie można określić na jakim średnim poziomie wygląda dostarczanie energii do organizmu. Po drugie - określenie jaki ma Pani wydatek energetyczny - jaka jest aktywność? Wtedy dopiero można stwierdzić jaki jest bilans energetyczny. W tym przypadku warto też zwrócić uwagę na propocje białka do tłuszczów do węglowodanów (to też jest istotne w zdrowym żywieniu). Na podstawie powyższych informacji widać, że duży zakres stanowią tu węglowodany, a niewielki białka - stąd też myślę, że te proporcje są nieodpowiednie. Należy także zaznaczyć, że średnio przyjmuje się za zdrową redukcję m.c. taką, która wynosi 2-4 kg/ miesiąc. Daje ona większe prawdopodobieństwo utrzymania masy ciała po redukcji. W celu wprowadzenia modyfikacji zapraszam na wizytę stacjonarnie lub online. Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Martela -Tomaszek

Po pierwsze w pierwszych tygodniach odchudzania w istocie ubytek masy ciała może być większy z uwagi na usuwanie z organizmu nagromadzonych toksyn i mas kałowych (zazwyczaj dzieje się tak dzięki zastosowaniu diety o zwiększonej zawartości błonnika i piciu większych ilości wody).
Często jest tak, że pacjenci faktycznie ważąc się na zwykłej wadze łazienkowej mogą po czasie fałszywie ocenić zastój w ubytku masy ciała z uwagi na spalanie tkanki tłuszczowej, które odbywa się bardzo powoli. Kiedy organizm już się na pierwszy rzut oczyścił i pacjent widział bardziej spektakularny efekt, pacjent staje się zniechęcony myśląc, że nie chudnie. Błąd. Tkanka tłuszczowa, a na niej zależy nam najbardziej, to ok. 7000 kilokalorii. Aby to spalić w ciągu tygodnia to należy to podzielić przez 7 i widzimy, iż kilogram żywego tłuszczu nie spala się tak szybko. Łatwo schodzi woda, w trakcie głodówek treść jelitowa, jednak równie szybko przybywa. Tkanki tłuszczowej nie da się tak szybko spalić, jednak jej spalenie jest najbardziej miarodajne w procesie odchudzania.
Zastanowiłabym się jaką ma Pani dietę, skoro schudła 10 kilo w 3 tygodnie. Takich diet nie polecam, a diety wyniszczające doprowadziły mnie do anoreksji i bulimii.
W razie pytań proszę się kontaktować.
Pozdrawiam,
Natalia Szczepańska - wilk