Witam. Zacząłem niedawno cwiczyc i zauważyłem że przy niektórych ćwiczeniach np. Podczas wykonywania

2 odpowiedzi
Witam. Zacząłem niedawno cwiczyc i zauważyłem że przy niektórych ćwiczeniach np. Podczas wykonywania deski moja prawa strona ciala spina się i pravuje bardziej niż lewa. Vzuje mocno prawy odcinek lędźwiowy, lewego w ogole. Przy robieniu przysiadów odczuwam mocniej prawa nogę. Przy brzuszkach piecze mnie mocniej prawa strona. Ćwiczenia wykonuje prawidłowo, czym to może być spowodowane?
Lewa strona jest mniej aktywna lub prawa jest zbyt mocno napięta. Należałoby prawą rozluźnić, lewą aktywizować. Sugeruje udać się do dobrego fizjoterapeuty, aby przyspieszyć to „wyrównanie”. Pozdrawiam!

Asymetryczna praca mięśni może być spowodowana np. przebytym niedawno urazem lub przykurczem któregoś ze stawów np. w wyniku nieprawidłowego obciążenia układu ruchu w pracy. Na początek niezbędne dobry wywiad i badanie przedmiotowe u fizjoterapeuty, który pomoże znaleźć przyczynę i zrównoważyć napięcie mięśniowe po obu stronach ciała.