Witam. W tamtym roku wracając z pracy tramwajem zachciało mi się dwójkę. Musiałam wysiąść i podbiec

3 odpowiedzi
Witam. W tamtym roku wracając z pracy tramwajem zachciało mi się dwójkę. Musiałam wysiąść i podbiec do galerii handlowej. Tak to się zaczelo nasilać, mój paniczny lęk przed podróżą do pracy (5 lat pracuje w jednym miejscu) i z powrotem. Weekend w domu jest wszystko ok, ale kiedy mam wyjść do pracy mam panikę boję się że nie dojadę, jestem chora, tak to mi siędzi w głowie że czasem kilka razy odwiedzam WC zanim wyjdę. Zaczęłam brać stoperan jak witaminy. Zapobiegawczo. Aby się nie zachciało. Dwa razy byłam zaproszona na wesele , nie poszłam bo boje się że będzie katastrofa. Chodzę w ciemnych ubraniach w razie czego. W pracy bardzo mało jem aby nie mieć niespodzianek po niej. Urlop? Całe dwa tygodnie spędziłam na węgiel aktywny+stoperan. Tragedia. Na tą chwilę nie planuje kolejnego urlopu, wiadomo dlaczego, jadę do pracy ,wracam i nigdzie naprawdę nie wychodzę . Nie rozstaje się ze stoperanem . Jeden przypadek zniszczył mi życie i funkcjonowanie, zabrał pewność siebie . Czy kiedyś będzie lepiej? Jak sobie z tym radzić? Już mam naprawdę dość. Próbowałam słuchać muzyki w słuchawkach, ciągle coś robić ale nie pomaga nic ... Dodam że już robiłam badania typu kalprotektyna gdzie wynik jest 29,40...
Dzień Dobry,

Z Pani opisu wynika, że wszelkie próby zaleczenia dolegliwości są realizowane bez konsultacji. Czy wykonywała Pani szczegółowe badania lekarskie, odbyła konsultację aby wykluczyć podłoże biologiczne? Jeśli tak i nie stwierdzono żadnych dolegliwości ze strony lekarza - warto podjąć współpracę z psychologiem/psychoterapeutą w celu zbadania podłoża psychicznego. Lęk, który Pani doświadcza może wynikać z wielu przyczyn, a zapewne wpływ na niego miała trudna sytuacja, której Pani doświadczyła i obecna obawa o to, aby się nie powtórzyła. Stosuje Pani środki zaradcze, które są jedynie doraźne ale nie rozwiązują problemu. Pisząc, podjęła Pani już pierwszy krok w celu uzyskania pomocy, warto zastanowić się nad podjęciem kolejnego - rozpoczęcia współpracy ze specjalistą.

Witam,
Myślę, że na początek warto odwiedzić lekarza rodzinnego (z treści postu nie wynika, czy miała Pani konsultację z lekarzem). Warto też zastanowić się nad wsparciem psychologa w radzeniu sobie z lękiem jaki rozwinął się u Pani. Dobrze, że szuka Pani pomocy i wsparcia, natomiast środki jakie Pani zażywa (stoperan, węgiel aktywny itp) mogą negatywnie wpłynąć na prawidłowe działanie procesu wydalania.
Pozdrawiam.
Rozumiem, że jest Pani w trudnej sytuacji, zmagając się z silnym lękiem i panicznym stresem związanym z podróżą do pracy. Zalecam skonsultowanie się z doświadczonym psychologiem lub terapeutą, którzy mogą dostosować terapię do Pani indywidualnych potrzeb.
Jeśli chodzi o pytanie, czy będzie lepiej i jak sobie radzić, to istnieje nadzieja na poprawę. Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest jednym z skutecznych podejść do leczenia zaburzeń lękowych, w tym fobii społecznych i paniki. Psychoterapeuta może pomóc Pani zidentyfikować myśli i przekonania, które przyczyniają się do lęku, oraz nauczyć strategii radzenia sobie.
Ważne jest również skonsultowanie się z lekarzem w sprawie stosowania leków, takich jak stoperan. Samoleczenie może nie być zawsze skuteczne i może prowadzić do innych problemów zdrowotnych.
Co do wyniku kalprotektyny, warto skonsultować się z lekarzem w celu dokładnej interpretacji. Jednakże, warto zaznaczyć, że problemy trawienne mogą być związane z stresem i lękiem, dlatego ważne jest kompleksowe podejście do zdrowia psychicznego i fizycznego.