Witam serdecznie, w maju 2020 chwyciła mnie rw kulszowa, straszny ból w odcinku lędźwiowo krzyżowym,

2 odpowiedzi
Witam serdecznie, w maju 2020 chwyciła mnie rw kulszowa, straszny ból w odcinku lędźwiowo krzyżowym, trwało to aż do września, schyliłem się przy otwartym oknie i mnie przewiało, gdy wstawałem już z bólem. Chodziłem raz w tygodniu do fizjoterapeuty na masaż i mi przeszło. W październiku postanowiłem że trochę się poruszam, więc zacząłem wraz z małżonką biegać truchcikiem ok 5 km. Po takich trzech razach chwycił mnie ból w prawej łydce i przestałem biegać. W domu ćwiczę siłowo ale nie ciężko, hantelki po 11 kg, drążek do podciągania, ławeczka, ćwiczę mięśnie brzucha i pleców, tak mi zalecił fizjo. Mam 42 lata, 180cm wzrostu i ważę 71kg, praca biurowa od 7 lat i zero ruchu przez ten czas. Do sedna. Od grudnia 2020 do teraz borykam się że strasznym bólem tylnej taśmy nóg prawej i lewej. Od mięśni pośladkowych po koniec łydek. Najbardziej boli tylna część ud. Chodzę normalnie, spaceruje po 5 km dziennie, jednak ból jest okropny, najbardziej boli jak siedzę, mniej gdy chodzę czy stoję... Nigdy wcześniej nie miałem problemu z nogami. Czuję spiętą, naciągniętą tylną taśmę nóg. Zaznaczę że jak przez tydzień brałem Biofenac, ból zanikł, potem powrócił. Obecnie chodzę do fizjo jednak na tą chwilę nie widzę poprawy. Miałem stawiane bańki na plecach, masowane mam uda, łydki, w domu leżę na macie6z kolcami przez godzinę, wydałem już kupe kasy na fizjoterapeutów i żaden mi nie pomógł. Czytałem o podobnym problemie tu na stronie, jedna Pani opisywała wręcz identyczne dolegliwości... W najbliższych dniach mam zamiar zrobić badania na OB i morfologię oraz na boreliozę, bo z 15 lat temu ugryzl mnie kleszcz, jednak obawiam się że te badania niczego nie odkryją. Co robić, proszę o pomoc.
Dzień dobry,
Proponuję udać się do lekarza ortopedy w celu otrzymania skierowania na rezonans magnetyczny. Pomoże to w ustaleniu przyczyny bólu, lub też nakieruje specjalistę w którą stronę iść z diagnozą.
Warto również udać się do fizjoterapeuty w celu wykonania badania funkcjonalnego. W trakcie odpowiedniego badania można ustalić która tkanka jest problematyczna.

Pozdrawiam

Wojciech Szreder - REHAB Gdańsk

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Proponuję w pierwszej kolejności konsultację z fizjoterapeutą obeznanym w pracy z łańcuchami mięśniowymi i stawowymi GDS. Kwestią w długiej perspektywie czasowej jest określenie co u Ciebie jest nieprawidłowe ( co jest czynnikiem sprawczym/) i jak zmienić tą nieprawidłowość w kierunku optymalnej mechaniki? Działania terapeutyczne powinny być z założenia zaplanowane (strategia terapii) a nie skupiać się na doraźnym oddziaływaniu na napięte mięśnie ( napięcie może być albo przyczynowe albo reaktywne). Życzę powodzenia i przemyślanych decyzji. Daniel

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.