Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące mojego synka.. Więc tak ma on 2 latka i 3 miesiące z jego oj

1 odpowiedzi
Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące mojego synka.. Więc tak ma on 2 latka i 3 miesiące z jego ojcem rozstalismy się ponad rok temu, od 8 miesięcy spotykam się z innym mężczyzną i już mieszkamy razem. Od pewnego czasu syn zaczął zwracać się do Niego tato. Pytanie brzmi czy powinnam mu na to pozwalać? Zaznaczam że kiedy spotyka się ze swoim tatą też tak do niego mówi. Niestety ich kontakty są bardzo rzadkie, bo zwykle co 3 tygodnie.. Pozdrawiam
Dzień dobry. Na takie pytania nie ma gotowych odpowiedzi, ponieważ każda sytuacja jest inna. Kluczowym wydaje się być to, że to syn sam zainicjował taką formę nazywania Pani partnera; potrzeba mówienia do niego "tato" wypłynęła od dziecka i może świadczyć o tym, że tak go traktuje (tym bardziej, jeśli kontakty z ojcem biologicznym są ograniczone - dla dwulatka tatą w potocznym rozumieniu może być ten mężczyzna, z którym spędza on więcej czasu). W celu dokładniejszej analizy sytuacji i wypracowaniu najlepszych dla Pani rodziny rozwiązań można omówić problem z psychologiem, który indywidualnie przyjrzy się wszystkim okolicznościom i pomoże Państwu w rozwiązaniu wątpliwości, o których Pani pisze. Pozdrawiam Bartosz Neska