Witam serdecznie, mam problem ze zbyt ciasnym napletkiem, krótkim wędzidełkiem, oraz za długim naple

1 odpowiedzi
Witam serdecznie, mam problem ze zbyt ciasnym napletkiem, krótkim wędzidełkiem, oraz za długim napletkiem.
Witam serdecznie.
Mam problem z wąskim napletkiem, zbyt krótkim wędzidełkiem oraz za długim napletkiem.
Chciałem zapytać, czy w takim przypadku jest konieczne obrzezanie, czy wystarczy plastyka.Czytałem wiele sprzecznych opinii na ten temat. Czy w przypadku konieczności obrzezania z racji tego iż mam długi napletek możliwe jest całkowite usunięcie zewnętrznej części napletka a pozostawienie całej części napletka wewnętrznego? W Internecie czytałem również, że przed zabiegiem konieczna jest depilacja okolic intymnych. Czy musi to być depilacja, czy wystarczy tradycyjne golenie? Czy NFZ refunduje taki zabieg? I jeszcze chciałbym o coś zapytać, jakoś mam awersje aby lekarz mężczyzna mi tam ,,grzebał" Czy zabiego może wykonac kobieta? CZy NFZ refunduje takie zabiegi w znieczuleniu ogólnym? Bardzo boje się bólu.
Dzień dobry
Zakres i metoda zabiegu zależy w głównej mierze od uwarunkowań anatomicznych i pańskich oczekiwań. Jeśli zależy Panu na skróceniu napletka, rozszerzeniu/wycięciu zwężonego fragmentu - proszę po prostu powiedzieć o tym swojemu lekarzowi. Po badaniu lekarz zaproponuje dostępne opcje i wtedy podejmie Pan decyzję.
Nie ma mowy o depilacji okolicy genialnej przed zabiegiem, w zupełności wystarczy ogolenie podstawy penisa. Jeśli to dla Pana problem może Pan również przyciąć włosy krótko nożyczkami - powinno wystarczyć.
Zabieg obrzezania jest w niewielkim stopniu refundowany przez NFZ jednak kolejki oczekujących są bardzo długie a pandemia stale wydłuża czas oczekiwania, niestety.
Płeć lekarza nie wydaje mi się kluczowa w tej kwestii, jednak jeśli to dla Pana ważne - ma Pan wszelkie możliwości żeby wybrać lekarza który Panu odpowiada.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Sugeruję wizytę: Operacja stulejki - 1 700 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.