Witam serdecznie. Jesteśmy 11 lat po ślubie, mamy dwójkę dzieci w wieku 6 i 8 lat. Miesiąc temu do

2 odpowiedzi
Witam serdecznie.
Jesteśmy 11 lat po ślubie, mamy dwójkę dzieci w wieku 6 i 8 lat.
Miesiąc temu dowiedziałam się, że moja żona zdradzała mnie z innym mężczyzną przez pół roku (emocjonalnie i fizycznie). Była w nim kompletnie zakochana, w domu była tylko ciałem. Sprawa wyszła przez przypadek, złapałem ją na korespondencji z tym mężczyzną. Powiedziała mi wszystko, nawet za dużo... Obecnie nie ma z nim żadnego kontaktu. Twierdzi, że doszło do tego bo się "pogubiła". Żona bardzo się stara naprawić to co zepsuła dba o mnie chyba jak nigdy, rozmawiamy o wszystkim, o naszych brakach, zaniedbaniach względem siebie. Twierdzi, że mnie kocha tylko o tym zapomniała, ja ją kocham bardzo. Mówi, że zrobi wszystko żebyśmy byli razem.
Nie wiem co mam robić, mam cały czas przed oczyma ją z tym mężczyzną, wszystko mi się kojarzy ze zdradą. Chcę być z nią ale nie potrafię pogodzić się z tym, jak bardzo była oddana innemu. Ona też nie wie jak mi pomóc choć bardzo się stara. Patrząc sam na siebie wnioskuję, że mogę mieć depresję. Co mam robić żeby uspokoić w sobie moje emocje, które prowadzą z bardzo złym kierunku...?
Dzień dobry. Z tego, co Pan opisuje wygląda na to, że ta sytuacja dużo zmieniła w Państwa związku i rozmawiacie teraz o rzeczach, których wcześniej nie rozmawialiście. Natomiast z całą pewnością jest to sytuacja niesamowicie trudna emocjonalnie dla Pana, ponieważ po tym wszystkim zdecydował Pan kontynuować ten związek (oczywiście gdyby zdecydował Pan inaczej, nie oznacza to, że byłoby łatwo). Po zachowaniach żony widać, że jej starania byście byli razem, nie są gołosłowne. Jednak jak widać, to za mało. Zastanawiam się czy nie byłaby pomocna dla Pana jakaś forma wsparcia psychologicznego, albo wspólna terapia dla Państwa? Mam nadzieję, że moja odpowiedź była choć trochę pomocna, pozdrawiam

Dzień Dobry,
zdrada jest zawsze dramatem. Dobrze Pan odnajduje się w tej trudnej sytuacji, szuka Pan pomocy, rozmawia. Ale jest Panu bardzo ciężko. to zrozumiale. Sugeruję udać się z żoną na terapię małżeńską, to Państwa problem (chociaż spowodowany tylko przez jedną ze stron) i jeżeli chcecie być dalej w związku razem musicie go rozwiązać, inaczej może pozostać jak drzazga między Wami. Dobrego dnia.