Witam serdecznie. Czym może być spowodowany ból w dolnej części pleców zaczynający się bólem górnej

3 odpowiedzi
Czym może być spowodowany ból w dolnej części pleców zaczynający się bólem górnej części pośladków, występuje również promieniowanie lewej stopy. Po dłuższym chodzeniu/staniu ból staje się coraz bardziej uciążliwy.
Witam przyczyn może być kilka albo mięśnie okolicy miednicy mogą być w napięciu, dyski międzykręgowe uciskają korzenie nerwowe bądź problemy jelitowe bodźcują nasze plecy aby dokładniej powiedzieć co się dzieje musiałbym najpierw określić która przyczyna pojawia sie w tym przypadku. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek

Ból jest objawem nieprawidłowości/braku prawidłowego napięcia posturalnego tkanek w statyce i/lub w aktywnościach (dynamika). konsekwencją może być: uwięźniecie/podrażnienie struktur nerwowych lub innych struktur wrażliwych (torebki stawowe, więzadła, powięź).
By z powodzeniem to leczyć należy znaleźć pierwotną przyczynę ( a nie następstwo) Twojego problemu. Proponuję zapoznać się/ szukać terapeuty wg klucza poniższych haseł:
biotensegracja
łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS
haczykowanie (fibroliza powięziowa)
manipulacja powięzi Stecco
Życzę powodzenia,
Daniel

Przyczyn może być wiele. Najczęściej nadmierne napięcie powięzi szerokiej lub zespół korzeniowy. To zadanie dla fizjoterapeuty - diagnoza + terapia.
Można spróbować ćwiczeń:
youtube.com/watch?v=AIOjXg7egdc
youtube.com/watch?v=H5_MTAp9Fgg
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki