Witam, Przesyłam aktualny opis rezonansu. Miałam wykonane dwie discektomie. Cały czas mam dolegli

2 odpowiedzi
Witam,
Przesyłam aktualny opis rezonansu.
Miałam wykonane dwie discektomie.
Cały czas mam dolegliwości bólowe i nie wiem już co jest ich przyczyną. Czy będzie potrzebna kolejna operacja?

OPIS:
Stan po prawostronnej foraminotomii na poziomie L5-S1, ze zmianami bliznowatymi
zniekształcającymi i pociągającymi ku tyłowi prawy korzeń nerwowy S1 w kanale kręgowym, bez
nawrotowej PJM.
Stan po lewostronnej foraminotomii L4/L5, ze zmianami odczynowymi w obszarze usuniętego
dysku obejmującymi lewy korzeń nerwowy L5 w zachyłku bocznym kanału kręgowego; z
niewielkimi zmianami obrzękowymi przykręgosłupowych tkanek miękkich po stronie lewej.
Poza tym brak cech stenozy kanału kręgowego i otworów międzykręgowych oraz objawów
wypadnięcia jądra miażdżystego krążka międzykręgowego.
Stożek rdzeniowy i nici ogona końskiego nieuciśnięte, o prawidłowej intensywności sygnału.
Przestrzeń przykręgosłupowa wolna.
Na przekrojach czołowych T1 uwidoczniono zmiany przeciążeniowo-zniekształcające lewego
stawu krzyżowo-biodrowego.
Dzień dobry. Jeśli utrzymują się dolegliwości bólowe i badanie rezonansu magnetycznego obrazuje zmiany pozabiegowe i blizny w kanale kręgowym do rozważenia jest implantacja stymulatora rdzeniowego. Przy odpowiedniej kwalifikacji i poprawnym wykonaniu zabieg przynosi duże korzyści w zmniejszeniu bólu i poprawy ogólnego funkcjonowania pacjentów.

Dzień dobry. Leczenie zależy od konkretnych objawów choroby, a o tym w zapytaniu informacji niema. Jeżeli dolegliwości są z wiązane z blizną pooperacyjną drażniącą korzenie nerwowe leczenie może się skupić na zmniejszeniu objawów patologii korzeni. Jeżeli natomiast przyczyną dolegliwości są opisywane przez radiologa zmiany przeciążeniowo-zniekształcające lewego stawu krzyżowo-biodrowego leczenie powinno być kompletnie innym. Nie badając pacjenta nie da się odpowiedzieć na Pani zapytanie. Pozdrawiam