Witam. Prowadzę mały biznes razem z siostrą. Wszystko było dobrze do czasu gdy nie zatrudniła swojej

2 odpowiedzi
Witam. Prowadzę mały biznes razem z siostrą. Wszystko było dobrze do czasu gdy nie zatrudniła swojej szwagierki. Moja siostra zazwyczaj pracuje w trasie i to ja spędzałam większość czasu ze szwagierką. Uczyłam, pomagałam i ogólnie myślałam że pracuje nam się dobrze. Po jakimś czasie zauważyłam że moja siostra ma do mnie ciągłe pretensje. Jej szwagierka jest osobą dość niezdarną, nie było vnia by czegoś nie stłukła, rozsypała czy połamała. Zawsze wtedy stała z płaczem, a ja naprawiałam szkodę. Mimo to siostra ciągle ją chwaliła i wypłacała jej duże premie, mimo słabej sytuacji finansowej. Mi nigdy nie powiedziała miłego słowa. Doszlo do tego że szwagierka zaczeła przypisywać sobie moją pracę, przychodziła o różnych godzinach (tak że ja nie mogłam nic zaplanować) i zazwyczaj coś ją bolało czy była po prostu przybita i nie mogła pracować. Gdy próbowałam rozmawiać o tym z siostrą słyszałam tylko że zawsze mam jakiś problem. Gdy siostra zjawiała sie na lokdlu zaraz przy niej pojawiała się szwagierka i nie robiły nic poza plotkowaniem. Ostatnio jest jeszcze gorzej bo przychodzi do siostry zapłakana i mówi że to przeze mnie, choć nie wiem z jakiego powodu. Nie wiem jak porozmawiać z siostrą, czuję się przybita. Nerwy sprawiają że boję się chodzic do pracy
Dzień dobry. Jak rozumiem Pani i siostra jesteście równorzędnymi partnerkami we wspólnym biznesie, obie jesteście na równi decyzyjne i obu Wam zależy, żeby firma dobrze prosperowała. Pojawienie się osoby trzeciej zakłóca ten stan. Z pomocą może przyjść negocjator, który jako osoba z zewnątrz, nieobciążona negatywnymi emocjami pokaże obu stronom zyski i straty z zaistniałej sytuacji. Nie łatwo jest stworzyć firmę więc nie ma sensu oddawać jej walkowerem. O swój stan zdrowia psychicznego, komfort pracy oraz asertywność niech Pani zadba umawiając się na spotkanie z psychologiem\żka.

Dzień dobry, opisana przez Panią sytuacja z pewnością nie jest dla Pani łatwa, ale nie jest sytuacją bez wyjścia. Na podstawie Pani opisu mam poczucie, że być może pomocna dla Pani byłaby współpraca z psychologiem nad umiejętnością stawiania granic i komunikacją. Konsultacja psychologiczna pomogłaby również w szerszym zapoznaniu się z Pani perspektywą, potrzebami i celami. Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.