Witam, proszę o interpretację wyniku Doppler Aorta brzuszna w odcinku proksymalnym średnicy 33 mm. P

1 odpowiedzi
Witam, proszę o interpretację wyniku Doppler Aorta brzuszna w odcinku proksymalnym średnicy 33 mm. Poniżej tętnic nerkowych poszerzona tętniakowato do maksymalnego wymiaru poprzecznego 70 mm – skrzeplina Okrężna do 35 mm. Poszerzenie dochodzi do rozwidlenia. TT biodrowe wspólne szerokości po prawej 18 mm, po lewej poszerzenie na całym przebiegu do 33 mm – skrzepliny okrężne do 10 mm. TT biodrowe zewnętrzne drozne, zmiany okrężne przyścienne miażdżycowe, przepływ dwufazowy po stronie lewej prestenotyczny. TT udowe wspólne; prawa 15 mm – zmiany okrężne do 2,5 mm przepływ dwufazowy, po lewej tętniak średnicy 31 mm ze skrzepliną okrężną do 18 mm – przepływ w wąskim kanałem średnicy 4 mm jednofazowy. Tgu szerokość 8,5 mm z przepływem w kierunku fizjologicznym. TT udowe powierzchowne; prawa drożna, zmiany okrężne uwapnione powodujące zwężenie do 50-60%, przepływ dwufazowy lewa ze śladem przepływu wąskim kanałem badanym jedynie w części bliższej przepływ o niskiej prędkości jednofazowy. TT podkolanowe; prawa 10 mm zmiany do 2,5 mm, przepływ dwufazowy, lewa 5 mm niedrożna w dystalnych odcinkach TT piszczelowych po stronie prawej przepływ dwufazowy po stronie lewej TT piszczelowej bez przepływu.
Witam ze względu na tętniak aorty brzusznej 70 mm wskazana pilna konsultacja u chirurga naczyniowego (najlepiej pracującego na oddziale chirurgii naczyniowej) z ustaleniem terminu operacji tętniaka aorty brzusznej pozdrawiam
Tomasz Ciąćka