Witam poszukuję specjalisty od alkoholizmu w okolicach województwa warmińsko-mazurskiego dla mężczyz

2 odpowiedzi
Witam poszukuję specjalisty od alkoholizmu w okolicach województwa warmińsko-mazurskiego dla mężczyzny po 50 roku życia. Nałóg trwa kilkanaście lat, zastanawiam się nad leczeniem za pomocą hipnozy. Czy jest ona skuteczna w dość zaawansowanym stadium uzależnienia i czy spotkania muszą odbywać się osobiście? Prosze o opinie i oferty. Dziękuję z góry i pozdrawiam
Witam, Jeśli chodzi o terapię uzależnienia od alkoholu to proponuję poszukać specjalisty terapii uzależnień. W Państwa województwie działa kilka prężnych ośrodków , które cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów. Istnieje coś takiego jak efekt placebo, jeśli ktoś bardzo wierzy , że coś mu pomoże to i pomoże, nawet hipnoza. Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej sprawdza się terapia stacjonarna. Pozadrawiam

Witam,
jeśli chodzi o zastosowanie hipnozy klinicznej w leczeniu alkoholizmu, rzeczywiście można tą metodą pomóc jednak jest to metoda jedynie wspomagająca i nie powinna zastępować leczenia standardowego prowadzonego przez terapeutę uzależnień. Warto sprawdzić czy hipnoterapeuta ma solidne (tj. najlepiej kilkuletnie) przeszkolenie z zakresu hipnozy klinicznej. I tak, sesja hipnozy powinna być prowadzona osobiście, wg mnie hipnoza online to przesada. Proszę jednak pamiętać, że hipnoza nie działa magicznie, pacjent musi być zmotywowany, trzeźwy od dłuższego czasu, zaangażowany w proces leczenia.
W przypadku zaawansowanego, czynnego alkoholizmu konieczny jest najpierw detoks, a dopiero potem leczenie terapeutyczne.
Osobiście polecam także program 12 kroków, meetingi AA, ale przede wszystkim leczenie terapeutyczne prowadzone przez specjalistę terapii uzależnień. Często zalecane jest także leczenie farmakologiczne wdrożone przez lekarza psychiatrę.