Witam, poproszę o opis wartości Lipidogramu. Lipidogram: Całkowity 259.Hdl 55,4. Nie hdl 203,9.Ld

2 odpowiedzi
Witam, poproszę o opis wartości Lipidogramu.
Lipidogram: Całkowity 259.Hdl 55,4.
Nie hdl 203,9.Ldl 184,4.Trojglicerydy 97.
Ciśnienie krwi od 120 do 139 maks.w spoczynku.
Pale papierosy niestety, wiek 33 lata. Nie jem tlusto, unikam cukru. Systematycznie ćwiczę aerobowo plus około od 10 do 15 tysięcy kroków dziennie. Cholesterol calkowity z porównaniem z poprzedniego roku po mimo zdrowszego jedzenia, unikania smazonego i tłustego rośnie. Wartości z badania rok temu :
Calkowity 236.Hdl 51,3.Nie hdl 184,7.Trojglicerydy 158. Co robić, aby był calkowity niższy? Czy robić coś wgl z takimi wartościami? Pozdrawiam ciepło.
Wartość cholesterolu zależy od wielu czynników w tym także genetycznych, zlecam zrobienie badań tarczycy TSH.
W celu obniżenia cholesterolu proszę:
- jeść każdego dnia 5 sztuk orzechów włoskich
- pić 1 łyżkę oleju lnianego ( ciemna butelka, przetrzymywany w lodówce)
- wprowadzić do diety awokado
- można skonsultować z lekarzem - preparat z czerwonego
sfermentowanego ryżu
zalecam także dobrze zbilansowany jadłospis, opierający się na zasadach diety śródziemnomorskiej: dużo świeżych surowych owoców i warzyw, oliwy, oleje, orzechy, nasiona, ryby,

Witam, często poziom cholesterolu znacznie rośnie przy stanach zapalnych w organizmie (nie koniecznie dostarczany z jedzeniem) warto zrobić badania w tym kierunku ( hormony tarczycy, poziom glukozy i insuliny, próby watrobowe) można udać się do lekarza rodzinnego po poradę jakie badania najlepiej wykonać. Z mojej strony mogę polecić włączenie diety przeciwzapalnej (warzywa i owoce z dużą ilością antyoksydantów, tłuszcze jedno i wielonienasycone)
Pozdrawiam
Agnieszka Kłysz
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.