Witam , podczas gry w piłkę w pewnym momencie odczułem silny ból oraz kłucie w lewej stopie a dokład

2 odpowiedzi
Witam , podczas gry w piłkę w pewnym momencie odczułem silny ból oraz kłucie w lewej stopie a dokładnie pod kostką od wewnętrznej strony , po kilku dniach to samo w prawej stopie , doznałem kilka dni później skręcenia kolana i naderwania więzadeł bocznych piszczelowych (jestem w trakcie specjalistycznego leczenia ) od 2 tygodni chodzę w ortezie i mam L4 ale nadal pod kostką w stopie utrzymuje mi się mały obrzęk / dosyć twardy i przy dotyku bolący , czy to jakieś więzadła naciągnięte lub jakieś inne uszkodzenie ?? 18 października mam kolejną wizytę u specjalisty więc opowiem mu o sytuacji ale jestem ciekaw przyczyny , dziękuje
Witam
Z pewnością naderwane lub zerwane zostało (potwierdzenie to obrzęk) jedno lub pare z trzech więzadeł piszczelowych które znajdują się po wewnętrznej stronie stawu skokowego. Taki uraz powinien być rehabilitowany jak najszybciej jednak ze względu na dodatkowe urazy okres rehabilitacji może się wydłużyć. Więzadło goi się około 6-8 tygodni wiec nie wpadałbym w panikę :).
Najlepiej zacząć jak najszybciej wprowadzać ruch i ćwiczenia. Bezruch i usztywnienie jest wręcz przeciwwskazaniem oczywiście jeżeli nie ma urazu awulsyjnego więzadła
Pozdrawiam
Mgr Rafał Duda

Odpowiadając na Twoje pytanie. Obrzęk w okolicy stawu skokowego (kostki) może utrzymywać się dłużej ze względu na naturalne kiepskie krążenie w tej okolicy. Staraj się odpoczywać z nogą na podwyższeniu i unikaj zbyt długiego spędzania czasu w pozycji siedzącej, lub stojącej. Oczywiście niewątpliwie ćwiczenia będą miały kluczową rolę w eliminowaniu obrzęku, oraz przyśpieszą regenerację. Warto zastanowić się nad ćwiczeniami z użyciem tzw. floss band.