Witam, Pod koniec stycznia miałem wypadek na nartach. Diagnoza była następująca: skręcenie i naderw

3 odpowiedzi
Pod koniec stycznia miałem wypadek na nartach. Diagnoza była następująca: skręcenie i naderwanie więzadła krzyżowego kolana. Całkowite uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego prawego oraz uszkodzenie rogu tylnego łękotki przyśrodkowej. Operację miałem 6 lutego. Mimo rehabilitacji po 5 tygodniach miałem duże ograniczenie ruchomości kolana, a na usg kontrolnym wszystko wyszło prawidłowo. Wobec podejrzenia zrostów 14 marca miałem wykonaną mobilizację na znieczuleniu. Cały czas nie mogę zginać nogi w kolanie jak chodzę (o kulach), kolano jest przkurczone, a z tyłu na wysokości kolana czuję dość mocne ciągnięcie. Ponadto stojąc na nogach do podłoża jestem w stanie docisnąć około 1/4 powierzchni stopy, a więc pięta jest cały czas w uniesiona gdy się przemieszczam. Czy jest normalna sytuajca 6 tyogdni po operacji?
Czy ktoś pracował z łydka? Co miał Pan robione na rehabilitacji? Wyglada na przykurcz mięśni łydki. Niestety bez badania i wstępnej terapii nic więcej nie mogę powiedzieć.

Witam, zdecydowanie to nie jest normalna sytuacja. Moim zdaniem rehabilitacja po tak skomplikowanym urazie i operacji została trochę zaniedbana. Trudno też ocenić ograniczenia jakie powstały nie mając pacjenta w gabinecie. Polecam niezwłocznie udać się na konsultacje do specjalisty aby podjąć jak najszybciej ponowną rehabilitacje. Niestety w pańskim przypadku teraz czas działa na niekorzyść.
Dzień dobry,
Fizjoterapia po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego zakłada pewne etapy, które powinny być realizowane od pierwszego dnia po operacji.
Ból, który Pan odczuwa powinien być od razu rozpracowany przez fizjoterapeutę. Rekomenduję jak najszybsze udanie się na fizjoterapię. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Rehabilitacja ortopedyczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.