Witam . Ostatnio przy pobieraniu sterydu lekarz w szpitalu podał mi 100 TRAMALU (na ktory prawdopod

2 odpowiedzi
Ostatnio przy pobieraniu sterydu lekarz w szpitalu podał mi 100 TRAMALU (na ktory prawdopodobnie jestem uczulona )
Przy omdleniach niestety i uciskach na głowę poszedł mi odcinek kręgosłupa szyjnego. W leczeniu szpitalnym (jak można tak to nazwać ) i MR nic nie wyszło (prawdopodobnie zepsuty sprzet) .
Zrobiłam ponownie prywatnie MR i wyszło:
- odcinek C1-Th3 wykazuje spłycenie loedozy szyjnej
- na poziomie C2-4 dokanałowe dwuboczne wypukliny krążków międzykręgowych , MODELUJĄCY Worek Oponowy .
- na poziomie C4-7 dokanałowe wypukliny krążków międzykręgowych z uciskiem worka oponowego.
Czuje uciski na prawą półkule twarzy , ból prawej ręki , wymioty, czuje inne oko , czuje przepływ powietrza przez prawą półkule itd . Jak sobie z tym radzić ? Jak się leczyć ?
Dokanałowe wypukliny krążków międzykręgowych w odcinku szyjnym mogą powodować ucisk rdzenia kręgowego i deficyty (czucia, ruchu, itp.) w obrębie kończyn górnych. Problem ten nasila się w zależności od rozległości przemieszczenia wypukliny w kierunku kanału kręgowego znosząc rezerwę płynową rdzenia kręgowego, co może spowodować również objawy w kończynach dolnych. Powyższy stan i opisywane niespecyficzne objawy wymagają konsultacji neurochirurgicznej. Po wykluczeniu ucisku na rdzeń kręgowy i skonsultowaniu z wykwalifikowanym fizjoterapeutą odnośnie zestawienia obrazu MR z badaniem funkcjonalnym (obraz nie zawsze odzwierciedla rzeczywisty objaw) można podjąć się specjalistycznej terapii manualnej odcinka szyjnego w połączeniu z bardzo nacelowanymi ćwiczeniami.

Można bezpiecznie przeprowadzić terapię metodami powięziowymi. Trzeba też dobrze funkcjonalnie zbadać górny odcinek szyjny - pewnie tam coś się znajdzie do roboty i koniecznie mięśnie mostkowo-obojczykowo-sutkowe. Powodzenia u dobrego fizjoterapeuty.