Witam, ostatnie 3 dni po wypiciu/zjedzeniu czegokolwiek rano, wymiotuję. Nie dzieje sie tak np z obi

2 odpowiedzi
Ostatnie 3 dni po wypiciu/zjedzeniu czegokolwiek rano, wymiotuję. Nie dzieje sie tak np z obiadem czy kolacją, dotyczy to tylko porannych posiłków. Wiadomo co to może być? (dodam, że jestem nastolatkiem)
Powodów porannych mdłości może być wiele, więcej byłabym w stanie powiedzieć po dokładnym wywiadzie żywieniowym oraz analizie Pana diety. W razie chęci zapraszam do konsultacji w gabinecie lub on-line.

Witam serdecznie, a czy nie jest to czasem związane ze stresem lub podekscytowaniem związanym np. z rozpoczęciem roku szkolnego? Proszę obserwować swoje reakcje i to czy wymioty zdarzają się również w weekend. Jeśli nie ustąpią najlepiej udać się do lekarza rodzinnego i po wykonaniu badań w razie potrzeby będzie można poradzić się dietetyka. Jeśli są one jednak związane z reakcją na nową sytuacją można od psychologa dowiedzieć się jak radzić sobie ze stresem lub innymi emocjami, które mogą dawać objawy w postaci porannych wymiotów. Pozdrawiam serdecznie, Marzena Wacław-Pazera dietetyk kliniczny.