Witam, od stycznia tego roku mam ból nad lewym pośladkiem promieniujący do lewej pachwiny i uda. Wyk

2 odpowiedzi
Witam, od stycznia tego roku mam ból nad lewym pośladkiem promieniujący do lewej pachwiny i uda. Wykonałam RTG i wykryto u mnie dyskopatie, u ginekologa też wszystko w porządku, wykonałam podstawowe badania krwi wyszło wszystko dobrze, rezonans magnetyczny wykonałam odcinka krzyżowo-lędźwiowego i wykryto śladowe ilości płynu w miednicy małej, biore leki sterydowe przepisane przez neurloga. Ból cały czas jest lecz funkcjonuje normalnie chodzę do pracy, potrafię wykonywać przysiady itp. ale ból jest ciagły lecz gdy śpię ból ustępuje. Proszę o pomoc ponieważ nie wiem gdzie juz szukać pomocy. Szukam pomocy w okręgu 20 km od Katowic.
Dzień dobry,
Jeżeli wskazuje Pani ból pośladka, który promieniuje do pachwiny bądź uda to może być to spowodowane uciskiem przepukliny dysku międzykręgowego na poziomie lędźwiowym na korzeń nerwowy (tym bardziej, że stwierdzono już u Pani przepuklinę w obrazie RTG). Natomiast aby doprecyzować Pani dolegliwość należy wykonać pełne badanie fizjoterapeutyczne.
Zapraszam do kontaktu.

Witam,
objawy, na które się Pani uskarża mogą mieć wiele przyczyn.
Problem rzeczywiście może być na tle dyskowym, ale nie do końca pasuje to do klasycznych objawów dyskowych.
Jeżeli ból pojawia się tylko i wyłącznie w czasie ruchu to poszukać należy problemu w układzie ruchu. Podobne dolegliwości może dawać również sam staw biodrowy.
Należy wykluczyć również wpływ narządów wewnętrznych, jak np kątnica, esica, czy cały układ uro-ginekologiczny.
Jak sama Pani widzi przyczyn może być dużo, dlatego należy się udać do dobrego terapeuty manualnego, który zdiagnozuje odpowiednio problem i wdroży odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam,
Jan Przybyłowski