Witam, Od półtora roku jestem opiekunem Mamy z otepieniem. Mieszkamy we Wrocławiu. Problem dotyczy

2 odpowiedzi
Witam,
Od półtora roku jestem opiekunem Mamy z otepieniem. Mieszkamy we Wrocławiu. Problem dotyczy mnie.
Jest pełna izolacja społeczna, pracuje zdalnie z domu,. I czuję, że potrzebuję pomocy psychologicznej. Jakieś psychoterapii. Nie wiem gdzie się zgłosić. Nie mam możliwości aby zostawić Mamę i pójść gdzieś na poradę lekarska do przychodni, gabinetu itp. Teleporady też nie mogę zaanonsowac bo nie chce Mamy stresować rozmowami telefonicznymi. Jedyna forma kontaktu jaka mi pozostaje to mail. Czy są jakieś tego typu konsultacje mailowe itp? Proszę o pomoc.
Lukasz
Dzień dobry Panie Łukaszu. Jeśli chodzi o mailową formę kontaktu z psychologiem - oczywiście jest taka możliwość, chociażby w moim gabinecie online. Natomiast nie można wtedy mówić o psychoterapii. Maile mogą mieć charakter wyłącznie tzw. porad psychologicznych - a więc procesu typowo wspierającego, dającego doraźne narzędzia do radzenia sobie z trudną sytuacją. Jeżeli ma Pan poczucie złożoności problemu potencjalnie bardziej dopasowanym oddziaływaniem mogłyby być faktycznie konsultacje przynajmniej telefoniczne. Słyszę natomiast, że tak a nie inaczej ocenia Pan realność sytuacji i rozumiem to tak, że mimo wszystko byłoby dla Pana ważne sięgnąć po wsparcie mailowe. Pozdrawiam serdecznie.

Może Pan również skorzystać z formy "czatu pisanego", która pozwala już na pewną interakcję pomiędzy Panem a psychologiem.
Jako psycholog często pracowałam z rodzinami osób zależnych (pracując w hospicjum domowym) i doskonale wiem, o jakim rodzaju samotności i izolacji społecznej. Wiem też, że rozmowa i wsparcie jest tutaj bardzo istotne, dlatego wspaniale, że szuka Pan kontaktu i wsparcia dla siebie. W przypadku jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji.
pozdrawiam serdecznie
Aleksandra
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.