Witam, od pół roku trzymam się zasad diety niskoweglowodanowej. Ciężko mi powiedzieć czy to dieta ke

2 odpowiedzi
Witam, od pół roku trzymam się zasad diety niskoweglowodanowej. Ciężko mi powiedzieć czy to dieta ketogeniczna, gdyż białko jest u mnie na wysokim poziomie, raczej nie stronie od nabiału we wszelkich formach.
Udało mi się schudnąć z wagi sto trzy kilogramy do wagi osiemdziesiat kilo. Jednak dalej waga stoi. W obwodach również się nic nie zmienia. Dzienne spożycie węglowodanów na poziomie siedemdziesiat Do sto dwadziescia g jednak pochodzą one z nabiału, warzyw, roślin strączkowych.
Zastanawiam się czy gdybym zaczął dodawać do swoich posiłków węglowodany złożone
1) mógłbym napedzic swój metabolizm?
2) czy nie podlalaby mnie woda?
Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc, bardzo o proszę. Jestem w kropce.
Dodam że ostatnio zwiekszyelm swoją aktywność fizyczna i regularnie ćwiczę, są to ćwiczenia cardio/interwalowe. Spożycie kalorii obecnie na poziomie 3fys kcal
Dziennie pale w przybliżeniu 1tys kcal

Pozdrawiam
Witam, na początek proponuje obnizyc ilość spożywanych kcal o ok 10%. Proszę zastanowić się także nad wprowadzeniem węglowodanów złożonych do diety (powinno ich być ok 50% w diecie). Proszę wybierać pieczywo ciemne, makaron z pełnego przemiału oraz grube kasze. Rezygnacja z węglowodanów złożonych może prowadzić do problemów z układ. krążenia. W razie dalszych braków w utracie masy ciała najlepiej udać się na konsultacje do dietetyka. Pozdrawiam K. Hantz

Niestety takie są skutki modnych diet niskowęglowodanowych oraz ketogenicznych. Dieta powinna być zbilansowana pod względem makroskładników. Odpowiednia ilość białka, tłuszczu, węglowodanów diecie i odpowiednia kaloryczności będzie w stanie doprowadzić do spadku masy ciała. Proponuję wizytę w gabinecie dietetycznym. Pozdrawiam serdecznie