Witam . Od nie dawna chodzę do gastrologa z powodu cofania się treści do przełyk i zgagi po jedzeniu

2 odpowiedzi
Witam . Od nie dawna chodzę do gastrologa z powodu cofania się treści do przełyk i zgagi po jedzeniu oraz nudności i ciągły ból gardła a także boli prawa strona szyji i sporadycznie kłuje i boli mnie w mostku który mnie męczy od kilku miesiecy .Jestem na lekach refluksowych i diecie lekkostrawnej. Od kilku tygodni zaczęły mnie boleć ramiona , bark i łopatki głównie z prawej strony objawiają się przy pracy fizycznej. Gastrolog stwierdzić że przyczyną jest obciążenie kręgosłupa. Czy objawy mogą oznaczać też stan zapalny w kręgosłupie ?
Warto zasięgnąć opinii fizjoterapeuty obeznanego nie tylko z leczeniem układu ruchu ale i jego ewentualnymi połączeniami z układem nerwowym i narządami wewnętrznymi. Piszę o tym bo ewentualne problemy z przełykiem ( m in. podrażnienie nerwów czuciowych poziomów TH4/TH5 z których jest unerwiany ale też autonomicznie przez włókna współczulne z pni sympatycznych) może przenosić się na układ ruchu i wzrost napięcia/bólu między łopatkami czy w ramionach. To jest właściwie tylko jeden z możliwych mechanizmów ale warto mimo wszystko brać pod uwagę kwestie objawów które można powiązać w spójną całość w oparciu o dobre zrozumienie globalnej mechaniki i fizjologii wszystkich tkanek ciała.

Dzień dobry. Proszę udać się do Fizjoterapeuty lub Osteopaty na badanie diagnostyczne. Przyczyn problemów może być wiele. Jeden z nich opisał kolega powyżej. Inny może być przesilenie obszaru obręczy barkowej w wyniku czego pojawia się ból przemieszczjący się od barków/ okolicy około łopatkowej do głowy. Leczenie refłuksu można bardzo dobrze wspomóc terapią manaulną poprzez rozlużnienie przepony oraz jej połączeń z szyją oraz głową. Pozdrawiam serdecznie