Witam, Od mniej więcej 2 lat zauważam że stałam się bardzo cicha i mocno wszystko analizuje, a odką

2 odpowiedzi
Witam,
Od mniej więcej 2 lat zauważam że stałam się bardzo cicha i mocno wszystko analizuje, a odkąd pamiętam byłam osobą bardzo wygadaną. Czy takie zmiany w zachowaniu są możliwe? Przeszkadza mi taka zmiana czy są sposoby żeby wrócić do poprzedniego stanu rzeczy?
Zmiany w zachowaniu są możliwe z różnych przyczyn. Nie wiem w jakim jest Pani wieku. Może zmiany towarzyszą rozwojowi, dojrzewaniu, większej refleksyjności. Być może jakieś wydarzenie wpłynęło na zmianę stylu życia, zachowania, Pani postrzegania świata. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie identyfikuje Pani takich wydarzeń, z pomocą specjalisty można uchwycić przyczynę zmiany. Jeśli ten stan powoduje u Pani dyskomfort i niezgodę, zachęcam do skorzystania z konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą. Pozdrawiam i życzę owocnych decyzji.

Wiele rzeczy może wpływać na zmianę naszych zachowań/ temperamentu. Najczęściej to wiek, sytuacje życiowe silnie wpływające na nasze życie, zmiana naszych potrzeb. Jeśli nie akceptuje Pani obecnego funkcjonowania można przyjrzeć się swojej energii życiowej w psychoterapii.
Pozdrawiam
Magdalena Wieczorek